Bu da yamaç paraşütlü okul servisi

Isparta’da yamaç paraşütü sporuyla uğraşan iki üniversite öğrencisi, derslerine yetişmek için bu kez kampüse iniş yaptılar. Öğrencilerin, yaptıkları spor adına farkındalık oluşturmak amacıyla gerçekleştirdiği inişi fakültedeki diğer öğrenciler önce şaşkınlıkla izledi sonrasında alkışlarla destek oldular.

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi'nde (SDÜ) öğrenim gören adrenalin tutkunu iki öğrenci, hobi olarak yaptıkları yamaç paraşütünü bu kez ulaşım aracı olarak kullandı.Boş zamanlarında yamaç paraşütü sporuyla uğraşan macera tutkunu iki genç, bu kez alışılmışın dışında bir ilk gerçekleştirerek, yamaç paraşütüyle okula indiler.Adrenalin tutkunu öğrencilerin iniş yaptığı sırada alanda bulunan diğer öğrenciler de onları alkışladılar.


Erdoğan:"Farkındalık yaratmak bunu yapıyoruz"
Süleyman Demirel Üniversitesi'nin, üzerinde uçuş yapılabilen Türkiye'deki sayılı üniversitelerden olduğunu dile getiren Makine Mühendisliği öğrencisi Emre Erdoğan, " Bugün üniversite içerisinde uçtuk. Okuduğumuz bölümün tam giriş kapısı önüne indik. Bir farkındalık yaratmak için bunu yapıyoruz. Isparta'da, üniversite içerisinde ve üniversite üzerinde böyle şeyler yapılabiliyor. Üniversitemiz, üzerinde uçuş yapılabilen Türkiye'nin sayılı üniversitelerinden bir tanesi. Bu şekilde biz de bir farklılık olarak, bu sınav döneminde uçuş yaptık ve herkesin bu spora ilgisini çekmiş olduk" dedi.


Havadan kampuse inip derse gidiyorlar
Genellikle derslerinin yoğun olduğunu ifade eden Erdoğan, "Boş zamanlarımızda bu sporu yapıyoruz. Genellikle derslerden çok fazla bir vaktimiz kalmıyor. Dolayısıyla derse çok az bir zaman kala bazen bu şekilde buraya inip, çantamızı bu şekilde topladıktan sonra hemen derse girebiliyoruz" diye konuştu.


Eğitim ve turistik uçuş da yapıyorlar
Yaptıkları spor vasıtasıyla, aynı zamanda ücretli uçuş imkanı da sunduklarını belirten Erdoğan, bu spora ilgisi ve merakı bulunanlara da eğitim verebildiklerini söyledi.
Isparta'da genellikle Ayazmana, Eğirdir ve Atabey gibi yerlerde uçuş yapabildiklerini kaydeden Erdoğan, eğitim dışında turistik olarak da bu tür uçuşları gerçekleştirdiklerini dile getirdi.


Özata: "Yoğun derslerimizden fırsat buldukça uçuyoruz"
Emre Erdoğan'ın aynı bölümde okuyan ve aynı evi paylaştığı arkadaşı Samed Özata ise, yoğun geçen derslerden fırsat buldukları zamanlarda yamaç paraşütüyle uçuş yaptıklarını anlattı.


SDÜ Makine Mühendisliği öğrencisi Samed Özata, "Şu anda Türkiye'nin en yaşanabilir şehri Isparta'dayız ama okulumuzda genellikle derslerimiz yoğun geçiyor. Okulumuzdan çok fazla boş vaktimiz kalmadığı için böyle en ufak bulduğumuz arada uçmaya çalışıyoruz. Mesela bugün derse yetişmek için uçarak geldik. Boş zamanlarımızda ve hafta sonlarında, ders çalışmadığımız dönemlerde şehir dışına çıkıyoruz, insanları uçuyoruz ve eğitimler veriyoruz" şeklinde konuştu.


"Okuduğumuz fakültenin önüne indik ve dersimize girdik"
Ev arkadaşıyla birlikte buldukları boş zaman zarfında uçmak istekleri olduğunu ve hava durumu da uygun olunca ders öncesi uçmaya karar verdiklerini aktaran Özata, "Bugün çok uçmak istiyorduk. Sabahtan hava durumuna baktık ve uygun olduğunu gördük. Dersimiz de vardı ama bulduğumuz bu fırsatı değerlendirdik. Ders saatimiz geldiğinde de okulda fakültemizin kapı girişine indik ve dersimize girdik" dedi.

BİZE ULAŞIN