Bu şehirde 'Kelle Ütmek' yasaklandı!

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler kelle üten demircileri denetledi. Zabıtalar, demircilere ihtar vererek, Kurban Bayramında kelle ütmenin yasak olduğunu belirtti.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığına bağlı ekipler , Kurban Bayramı öncesi denetimlerini artırdı. Sokak sokak gezen zabıta ekipleri, Kurban Bayramına sayılı günler kala, kasap, fırın, market gibi yerleri denetlerken, bugünde demirci esnafları denetleyerek, çevre temizliği konusunda uyarılarda bulundu. Zabıta ekipleri, Her bayram geleneksel olarak demirciler tarafından ütülen kelle, zabıta ekiplerinin demircilere dağıttığı ihtarla, bu sene ütülmeyeceği kararı alındı.
Zabıta ekipleri tarafından verilen, ihtarları alan Demirci esnaflar ise " Bayramda kelle ütülmesin diye yapılan denetimleri olumlu karşılıyoruz. Zaten biz kelle ütmüyoruz. Üten arkadaşlardan da temiz bir şekilde çalışmalarını rica ediyoruz. Turistler bu çarşıyı bayramda tercih ettikleri için, onlara karşı hoş bir görüntü olmuyor" dedi.
BİZE ULAŞIN