Cami soyguncusu kasayı duvardan böyle söktü

Kayseri’deki bir camide meydana gelen olayda iftar saatine yakın bir zamanda camiye gelen hırsız, duvarda monte edilmiş içinde bin 500 TL para bulunan çelik kasayı sökerek rahat tavırlarla camiden ayrıldı.

Kayseri'de Kalpaklıoğlu Mahallesi'nde bulunan Hacı Ahmet Özkan Cami'nde dün akşam 19:30 sıralarında camide kimsenin bulunmadığı bir anda meydana geldi. Akşam namazı için camiye gelen görevliler, duvarda monte edilen ve içinde yardım için toplanılan paraların bulunduğu çelik kasanın olmadığını fark etti. Yetkililerin durumu bildirmesinin ardından polis geniş çaplı araştırma başlattı.
Kamera kayıtlarından yola çıkılarak, şüpheli kısa sürede yakalandı
Olayın ardından caminin güvenlik kamerası görüntülerini inceleyen Kayseri Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, görüntüdeki eşkal doğrultusunda çalışma başlattı. Görüntülerdeki kişinin daha önce de sabıkası bulunduğu öğrenilen M. Ö.'nün (20) olduğunu belirleyen Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, şahsı kısa süre içerisinde yakaladı. Adli Tıp'ta sağlık kontrolünden geçirilen M. Ö., daha sonra adliyeye çıkartıldı.
Pişkin hırsız kamerada
Kameraya an be an yansıyan olayda saat 19:30 sıralarında camiye giren hırsız, 10 dakika içeride oyalandıktan sonra duvara monte edilmiş çelik kasayı gözüne kestirdi. Çelik kasayı duvardan sökmeye çalışan hırsız, ara sıra dışarıdan gelen gidenin olup olmadığını kontrol etti. Kasayı yerinden oynatan hırsız, tekrar caminin içine girerek bir poşet getirdi. İçinde bin 500 TL bulunan kasayı yerinden söken hırsız, poşete koyduğu kasayla birlikte camiden ayrıldı.
BİZE ULAŞIN