''DAEŞ tam boğazımı kesiyordu ki...''

DAEŞ zulmünden kaçarak canlarını kurtaran Suriyelilerin anlattıkları dehşete düşürdü. Aralarında IŞİD‘in boğazını kesmek istediği sırada kurtulmayı başaran yetişkinler kadar henüz 20 günlük bebeğin de bulunduğu ailelerin yaşantıları da en az yaşadıkları kadar yürek burktu.

Adı Muhammet El Hasan. Cerablus'ta tam 5 ay boyunca muhalif gruplarla bir araya gelerek DAİŞ 'e karşı savaştıklarını anlatan genç adam, kanlı mücadelede tam 45 yakınını kaybettiğini söyleyerek; "IŞİD geri çekilirse topraklarımıza geri döneceğiz. IŞİD orada oturuyor biz burada da perişan oluyoruz. 5 ay boyunca IŞİD ile savaştım. Savaşta 45 kişiye yakın akrabalarımı kaybettim" dedi.
Hapis gerekçeleri namaz
DAİŞ 'in bölgede uzun süredik hakimiyet sürdürdüğünü anlatan Ahmet El Hasan, kanlı örgütün bölgede namaz saatinde dışarıda bulunanları toplayarak hücrelere hapsettiklerini belirtti. El Hasan; "IŞİD namaza gitmeyenleri yalandan hapise atarak öldürüyorlar. Benim neredeyse tüm akrabalarımı IŞİD öldürdü. Şimdi Türkiye'deyiz ama bak nasılız. IŞİD yüzünden herkes topraklarından kaçıyor" diye konuştu.
''DAEŞ tam boğazımı kesiyordu ki...''
Ahmet El Hasan Cerablus'ta kardeşinin IŞİD terör örgütü üyelerince öldürülmek istendiğini dehşet dolu sözlerle şöyle anlattı: "Ben kendim de IŞİD'le savaştım orada muhalif gruplar arasında. Yaklaşık 5 ay savaştım ve ayağımdan vuruldum. Tam dört kez ameliyat geçirdim. Benim amcamın oğlu IŞİD'in elinden son anda kurtuldu. Tam onun boğazını kesecekleri anda biranda bırakmışlar. Amcamın oğlu Ali de baygın taklidi yaparak daha sonra 1 saat süre ile yürüyerek sınırı geçerek yanımıza geldi."
BİZE ULAŞIN