Dağlıca şehitlerinin silah arkadaşı konuştu

Hakkari’deki terör saldırısında şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Adnan Ergen ile aynı timde görev yapan arkadaşı Tayfun Büyükçotur, "Ben izne gelmeseydim aynı araçta olacaktım. Ergen, nisanda izne gelmiş, o dönem bana izin verilmemişti. Çok kahraman bir arkadaşımdı. Büyük acı duydum" dedi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde gerçekleşen terör saldırısında şehit olan 16 askerden biri olan Piyade Sözleşmeli Er Adnan Ergen'in (25) Muğla'nın Seydikemer ilçesine bağlı Esen Mahallesi'ndeki baba ocağında büyük üzüntü yaşıyor. Ergen ailesinin acısını paylaşan isimlerden birisi de Seydikemerli Piyade Sözleşmeli Er Tayfun Büyükçotur oldu. Birlikte orduya kayıt yaptıran ve aynı yerde eğitimlerini tamamlayan iki arkadaşın kaderi, ilk görev yerleri olan Hakkari'de de kesişti. Nisan ayında Ergen ile birlikte kullanamadığı izni için memleketine gelen Büyükçotur, acı haberi de izinde aldı. Büyükçotur, aynı timde görev yaptığı arkadaşlarının şehit olduğunu öğrenince Adnan Ergen'in ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

BERABER BAŞLADILAR, AYNI KOĞUŞU PAYLAŞTILAR
Şehit Adnan Ergen ile aynı koğuşta olan Piyade Sözleşmeli Er Tayfun Büyükçotur, "Eğitimde birlikteydik. Sözleşmeli askerliğe bir yıl kadar önce birlikte başladık. Ben bir aylık izne geldim. 15 gün sonra dönecektim. Kobra aracı Adnan Ergen kullanıyordu. O en son Nisan ayında izne gelmişti. Kurban Bayramı öncesinde izne gelecekti. Çok kahraman ve çok iyi bir arkadaşımdı. Olaydan dolayı çok üzgünüm. O artık şehitlik mertebesinde . Çok iyi bir insandı, beraber başlamıştık askerliğe ve her şeye" dedi.
"KÖPEKLER KUDURURSA OLACAĞI BUDUR"
Adnan Ergen'in ailesine taziye ziyaretinde bulunan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı dai tepkisini şu sözlerle ifade etti: "Diyecek bir şey yok. Adem Şimşek'den sonra duamız vardı. Fethiye'deki şehitler abidesine başka isimler yazdırmasın Allah diye. Taşları bağlar, köpekleri salarsak, köpeklerde kudurursa olacağı budur. Fazla diyecek bir şey yok"
BİZE ULAŞIN