Diyarbakır'da olaylar gece saatlerinde devam etti

Diyarbakır’da öğlen saatlerinde başlayan olaylar, gece saatlerinde şiddetini arttırdı. Kentin birçok bölgesinde polise taş, havai fişek, molotof ses bombalarıyla saldırı düzenlendi. Kent, silah ve patlama sesleriyle yankılanırken çatışmaların ortasında kalan biri ağır 4 vatandaşta yaralandı.

Diyarbakır merkez Sur ve Silvan ilçelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edilmesi nedeniyle bugün öğlen saatlerinde kentin birçok bölgesinde çıkan olaylar, gece saatlerinde şiddetini arttırdı. Merkez Bağlar ile Yenişehir ilçeleri olmak üzere, birçok yerde ortaya çıkan yüzleri maskeli gruplar, barikat kurdukları yolları trafiğe kapatarak, polise ses bombası, havai fişek, molotof ve taşlarla saldırdı. Polis de, göstericilere biber gazı ve tazyikli su ile müdahale ederken Yenişehir ilçesine bağlı Seyrantepe semtinde yaşanan silahlı çatışma esnasında olayların ortasında kalan 4 vatandaş yaralandı.
Yaralı ambulanslarla Diyarbakır Eğitim ve araştırma hastanesine kaldırılarak tedavi altına alınırken bir vatandaşın sağlık durumunun ağır olduğu öğrenildi. Olayların sürdüğü kentte, yer yer silah ve patlama sesleriyle yankılanırken polis ekipleri sıkı güvenlik önlemi aldı
BİZE ULAŞIN