Dükkanı taşlanan esnaf konuştu

Fethiye'de terör olaylarını protesto etmek ve şehitlere saygı amacıyla yürüyüşlere katılanlardan bir grup tarafından işyeri taşlanan esnaf, yaşananlara tepki gösterdi.

Baha Şıkman Caddesi'ndeki işyeri taşlanan Veysi Aslan, sağduyu çağrısı yaptı. İlçede daha önce yaşanan olaylarda da hedef olarak gösterildiğini kaydeden Aslan, "10 yıldır Fethiye'deyim. Kürt asıllı Türk vatandaşıyım. Bu gün giden hepimizin canıdır. Dursun bu kan memlekette huzur kalmadı. Polislerimize, askerlerimize çok teşekkür ederim bizi çok iyi korudular. Bizi karalama kampanyası geçen seneki olaylardan sonra oldu. Bunları 2-3 kişi çıkarttı. Bunların içinde benim rakiplerim de var. Yapılan olaylardan en çok benim kadar müşterilerimizde zarar gördü" dedi.
''TÜRK BAYRAĞINI KALBİMİZDE VE CEBİMİZDE TAŞIYORUZ''
Terör olaylarını kesinlikle tasvip etmediğini bu yüzden geçmişte kendisininde çok zar gördüğünü söyleyen Veysi Aslan, "Bakın işyerime ilkT ürk bayrağını asanlardan biriyim. Gösterici arkadaşlar geliyor, bayrak asıyorlar. Tamam assınlar ama Ben de 3-4 metre büyüklüğünde bir bayrak var. 3 tane bayrak var. Her gün cebimizde taşıyoruz bu bayrağı bu bayrağın altında yaşıyoruz hepimiz. Fetthiye benim doğduğum değil, doyduğum yer. 3 çocuğum var. Burada okula gidiyor. Çok da güzel yerlere gelecekler. Onların psikolojisi de altüst oldu. Bu ülke hepimizin olup kardeşçe yaşamak zorundayız. Bu tür saldırıların hedefi olmak istemiyoruz. Bir kez daha bizim güvenliğimizi sağlayan ve devamlı yanımızda olan Fethiye'den hemşehrilerimize ve müşterilerimize teşekkür ediyoruz. Genç kardeşlerimizin de sağduyulu olup provakatörlerin oyununa gelmemelerini istiyoruz" diye konuştu.
''TERÖRLE ALAKASI OLSA İLK TAŞI BEN ATARIM''
Mağdur iş yerinin çalışanlarından Ali Özüdoğru da, "Tam 5 yıldan bu yana Veysi Aslan'nın çalışanı olarak bu iş yeri sahibinin gerçekten terörle yada HDP ile bir alakası olsa ilk taşı ben atarım. Bu iş yerinin ve sahiplerinin ne bir parti ile ne PKK ile hiçbir alakası yok. Bu iş yeri sahibi Fethiye için vergisini ödemiş, ramazan aylarında koli koli halka yardım dağıtmış bir insan bu adamdan daha ne isteniyor? Neymiş HDP'nin kurucusuymuş, alakası yok. Böyle bir şey olsa ilk taşı ben atarım kendisinin kafasına. Kürdüyle, Türküyle, Lazıyla, Çerkeziyle biz bir aileyiz. Olaydan ve iş yerinin güvenlik nedeniyle kapatılmasından müşterilerimiz üzüntülü. Gelip geçmiş olsun dileyen, telefon eden pek çok müşterimiz var. Hepsinden Allah razı olsun" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN