Edirne'de güvenlik kamerasına yansıyan yola düşen para izleyenleri şaşırtıyor!

Edirne’de bir kafe işletmecisi yerde bulduğu 70 liranın sahibini arıyor. Daha önce bulduğu parayı harcayan ve daha sonra fazlasıyla parasını kaybeden işletmeci bu kez paranın sahibini bulmaya uğraşıyor.

İşletme sahibi, paranın sahibini bulmak için işletmenin güvenlik kamera görüntüsünü sosyal medyadan paylaştı. Güvenlik kamerası görüntüsünde bir kişi koşarak kafenin önünden geçerken cebinden 70 lirayı yere düşürüyor. Yere düşen 70 lirayı caddeden geçen başka bir kişi, görüp durumu kafe işletmecisine bildiriyor. Kafe işletmecisi Ali Tamer Kuday ise yerde bulduğu 70 lirayı büfesini kenarına koyarak sahibinin gelip almasını bekliyor. Yerde duran paraya kimsenin tenezzül etmemesi de kamera kayıtlarına yansıyor.


Kuday konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Dün akşam saat 7-7 buçuk civarı bir kişinin uyarısı üzerine yerde 70 lira olduğunu gördük. Parayı alıp tezgahın üzerine koyduk. Gelip alır diye. Daha sonradan güvenlik kamerası görüntülerine baktık. Kişiyi tanıyabilecekleri için görüntüyü sosyal medyadan paylaştım. 70 liranın sahibini arıyoruz" dedi.


Yıllar önce yerde bulup aldığı paranın kat ve katını kaybettiğini belirten Kuday, "10-15 yıl önce yerde bulduğumuz parayı bulup kullanmıştık. Yerde bulup kullandığımız paranın kat ve katını kaybettik. O gün yemin ettik. Yerde bulduğumuz parayı kesinlikle ne cebimize ne kasamıza koyacağız. O yüzden yerde bulduğumuz parayı sahiplenmedik" şeklinde konuştu.

BİZE ULAŞIN