Elazığ'daki patlamanın sebebi aşk acısıymış!

Elazığ’da bugün bir otelde meydana gelen patlamanın altından aşk acısı çıktı. Patlamada yaralananlardan birinin, sevgilisi tarafından terk edilmesi üzerine çakmak gazlarıyla, 3 arkadaşın alem yaparken yaşandığı iddia edildi.

Bugün 11.30 sıralarında Çarşamba Mahallesi Hürriyet Caddesi'nde bulunan bir otelin 6. katındaki odada meydana gelmişti. Otel odasında meydana gelen patlamada 3 kişi yaralanmış, ilk incelemede patlamanın nedeni olarak çakmakların dolumunda kullanılan gaz tüpleri olduğu belirlenmişti.

YARALILARIN KİMLİKLERİ BELİRLENDİ
Otel odasında meydana gelen patlamada yaralananların kimlikleri de belli oldu. Alınan bilgiye göre, hastaneye kaldırılan yaralıların Sait Kömür, Remzi Akkuş ve Fehmi Aytaç Albayram olduğu öğrenildi. Yaralılardan birinin durumunun ağır olduğu diğerlerinin vücutlarında ise yanıklar oluştuğu bildirildi.

PATLAMANIN NEDENİ AŞK ACISI
Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan soruşturmada patlamanın nedeni de belli oldu. Patlamada yaralananların uçucu madde bağımlısı olduğu ve yaralılardan Fehmi Aytaç Albayram'ın kız arkadaşının kendisini terk etmesi üzerine otel odasında çakmak gazları ile kafa yaptıkları sırada içlerinden birinin sigara yakması sonucu patlamanın olduğunun tespit edildiği öğrenildi.

VALİLİK: TERÖR BAĞLANTISI YOK
Olay yerinde polisin incelemesini tamamlamasının ardından Elazığ Valiliği tarafından da açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, "24 Temmuz 2015 tarihinde, saat 11.30 civarında İlimiz Çarşı Mahallesi, Hürriyet Caddesi üzerinde bulunan bir otelin 6. katında meydana gelen patlama neticesinde 3 vatandaşımız yaralanmış olup, hayati tehlikeleri bulunmayan ve kimlikleri tespit edilen yaralıların tedavileri hastanede devam etmektedir. Uzman emniyet personelimizin olay yerinde yaptığı ilk inceleme neticesinde; patlama hadisesinin terör bağlantılı olmadığı, patlamanın odada bulunan çakmak gazı tüplerinin dikkatsizlik neticesinde infilak etmesinden kaynaklandığı tespit edilmiştir.''
BİZE ULAŞIN