Eski eşini tüfekle öldürdü

Antalya’nın Finike ilçesi’nde 4 yıl önce ayrılan fakat zaman zaman birlikte yaşayan adam, karısını av tüfeğiyle ateş açarak öldürdü.

Finike'nin Kızılca Mahallesi'nde 2011 yılında resmi olarak ayrılan fakat zaman zaman birlikte yaşayan e Mardin Kızıltepe nüfusuna kayıtlı İhsan A. sabah saatlerinde 5 çocuk annesi 31 yaşındaki Safiye Demir'i kendisi için gelen bir kargoyu almaya giderken konuşmak istediğini belirterek parka çağırdı. Burada kısa süren konuşmanın ardından İhsan A. yanında bulunan av tüfeğiyle Safiye Demir'e ateş etti. Çocuk parkında sol göğsüne isabet eden saçmalar nedeniyle Safiye Demir olay yerinde yaşamını kaybetti. İhsan A. ise olay yerinden kaçtı. Çevredeki vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen sağlık ekipleri, Safiye Demir'in cenazesini Finike Devlet Hastanesi'ne kaldırırken, polis kaçan İhsan A. yakalamak için çalışma başlattı.
Polislerin çalışması neticesinde İhsan A. gizlendiği bir evde av tüfeğiyle birlikte gözaltına alındı. Acı haberi alan çiftin çocukları ise evlerine yakın olan Finike Devlet hastanesine koştu.
Sabah kahvaltı yapmadıkları belirtilen 13 yaşındaki Bünyamin, 11 yaşındaki Rabia, 10 yaşındaki Bahriye, 4 yaşındaki Berfin ve 2 yaşındaki Kübra'ya Finike Devlet hastanesi personeli sahip çıktı. Polisin olayla ilgili soruşturması devam ediyor.
BİZE ULAŞIN