Evdeki çığlık polis ve iftaiye ekiplerini alarma geçirdi

Zonguldak'ta yatağa mahkum olan 91 yaşındaki Hatice Emel ve birlikte yaşadığı kızı 68 yaşındaki Günay Emel'in evinden çığlık sesi gelince itfaiye, polis ve sağlık ekipleri harekete geçti.

Zonguldak'ta 10 Temmuz Mahallesi'ndeki evlerinde ikamet eden anne ile kıza yardım eden komşuları iki gündür evden ses çıkmayınca meraklandı. Kapıyı da açan olmayınca iyice endişelenen komşuları, dün evden çığlık sesleri gelince hemen polise haber verdi. Olay yerine polis ekipleri kapıyı açmadı. Şizofren hastası anne ve kızına ulaşılamayınca bu defa itfaiye ve 112 ekiplerinden yardın istendi. İtfaiye ekipleri merdivenle ulaştığı pencereyi levye ile açmaya çalışırken, polis de kapıyı açmak için büyük çaba gösterdi. Ekipleri, uzun uğraşlar sonucu eve girmeyi başardı. Güçlükle sakinleştirilen anne ve kızına sağlık ekipleri tarafından müdahale edildi.
Mahalle sakinleri ise anne ve kıza bakıcısının rahatsızlanması sebebiyle yardımcı olmaya çalıştıklarını, ancak çığlık sesleri gelen evde kapıları da açan olmayınca tedirgin oldukları için polis ekiplerini aradıklarını söyledi.
BİZE ULAŞIN