Gazeteci Cem Küçük'ün evine silahlı saldırı

Evine yönelik silahlı saldırı düzenlenen Gazeteci Cem Küçük, “DHKP-C, PKK,FETÖ gibi örgütlerin saldırısı ise vız gelir tırıs gider. Terör örgütlerinin şahsımı korkutma eylemi ise bu korkutmaz” dedi.

Edinilen bilgiye göre Cem Küçük'e ait olan ancak kardeşi Osman Küçük'ün oturduğu Güngören'deki eve silahla ateş açıldı. Kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce akşam saatlerinde yapılan saldırıda evin camları patladı. Pompalı tüfekle gerçekleştirildiği belirtilen silahlı saldırıda eve 4 noktada isabet olduğu ifade edildi. İsabetlerin mermi mi yoksa saçmalardan mı olduğu araştırılırken olayanında evde bulunan Osman Küçük'ün eşi ve çocuğu şans eseri yara almadı.
Silahlı saldırının ardından olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Terörle mücadele ekipleri de saldırı bölgesinde incelmelerde bulunurken olayı gerçekleştirenlerin yakalanması için çalışma başlatıldı.
Ekipler evin çevresinde incelme yaparken gazeteci Cem Küçük olaya ilişkin açıklamalarda bulundu.
Olayın planlı bir saldırı olduğunu aktaran Küçük "Olay 19.05'te olmuş Ben yayındaydım. 4 el ateş açılmış. Tesadüfi görülmüyor. İstanbul emniyet müdürümüz ve yardımcıları aradılar. Olayı araştırıyorlar. Eğer bir terör eylemiyse, DHKP-C, PKK,FETÖ gibi örgütlerin saldırısı ise vız gelir tırıs gider. Şahsıma yapılan bir şeyse bu benim gibi birini korkutmaz. Tesadüf gibi görülmüyor. Terör örgütlerinin şahsımı korkutma eylemi ise bu korkutmaz. Kardeşlimi korkutma yengemi korkutma Polislerin araştırması sonucunda belli olacak. Saldırıda biri 7 yaşında biri 10 aylık olmak üzere kardeşimin iki çocuğu ve eşi bulunuyordu " dedi.
BİZE ULAŞIN