Gaziantep'te vahşet... Köpekleri silahla vurup cadde ortasına attılar

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde yol ortasında bulunan 2 köpek tabanca ile ateş edilerek vuruldu. Köpeklerden biri olay yerinde, diğeri ise olaydan bir gün sonra telef oldu. Telef olan ikinci köpeğin hamile olduğu ortaya çıktı.

Gaziantep'in İslahiye ilçesi Hatay Bulvarınde Meslek Lisesi'nde 2 adet köpek tabanca ile vurulmuş olarak bulundu. Kanlar içerisindeki köpeklere, hayvanseverlerin girişimi ile olay yerine gelen Veteriner Yusuf Yıldızgil, müdahale etti. Olay yerine gelen polis ekipleri tarafından da tabanca ile vurulduğu tespit edilen köpeklerden biri olay yerinde telef oldu. telef olan hayvan, olay yerindeki hayvanseverler ve vatandaşlar tarafından toprağa boş bir alana gömüldü.


Yaralı köpeği kurtarmaya çalıştılar
Yaralı köpeğin ise hamile olduğu belirlenirken, hayvanın yaşaması için olay yerindeki vatandaşlar ve görevliler büyük çaba sarf etti. kan kaybı yaşayan köpeğin üşümemesi için üzeri örtülürken, köpek ilk müdahalesinin ardından Gaziantep'e gönderildi. Gaziantep Canlı Hayatı İyileştirme Derneği(Cahide) Yönetim Kurulu Üyesi Cemal Güneş Tosun, hayvanlara yapılan işkence ve öldürmelerinin önüne geçilmesi gerektiğini belirterek, "Söylenecek çok şey yok. Bu bir vahşet, resmen vahşet. Ya zehirlenerek yada silahla vurularak hayvan öldürülüyor, Yada hayvanlara çeşitli işkenceler yapılıyor. Artık bu köpek ölümlerinde bıktık. Bunların da canı var. Nedir bu hayvanların suçu" diye konuştu.


Cahide Derneği yetkilileri tarafından tedavi amacıyla Gaziantep'e götürülen hamile köpeğin de telef olduğu belirtildi.

BİZE ULAŞIN