Haliç Metro Köprüsü'nden atlayan genç kızı teknedekiler kurtardı

Ramazan Bayramı’nın ilk günü ailesiyle ve sevgilisiyle sorun yaşadığı öğrenilen genç bir kız, Haliç Metro Köprüsü’nün denize atladı. Denizde çırpınan genç kız, tesadüfen oradan geçen tekne vapurunun kaptanı tarafından kurtarıldı. Yarı baygın bir şekilde vapura çıkartılan kız, sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı.

Olay, saat 10.30 sıralarında Haliç Metro Köprüsü'nde meydana geldi. İddiaya göre, ailesiyle ve sevgilisiyle sorun yaşadığı öğrenilen 17 yaşındaki Kader Ü., metro köprüsünden kendisini Haliç'in serin sularına bıraktı. Genç kız denizde çırpındığı esnada tesadüfen oradan geçen, "Cemal Kaptan 3" isimli yolcu vapurunun kaptanı onu fark etti. Vapuru durduran kaptan, yarı baygın bir şekilde olan kızı vapura çıkarttı. Ardından Kasımpaşa Vapur iskelesine geldi. Kaptanın ihbarı üzerine olay yerine sağlık, kara polisi ve deniz polisi sevk edildi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri, genç kızı yaptıkları ilk müdahalenin ardından ambulansla Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırarak tedavi altına aldı.


"Yarı baygın bir haldeydi, hemen yanaşıp aldık"
Olayı anlatan yolcu vapurunun kaptanı, "Denize bir şey düştüğünü fark ettik. Manevra yapıp deniz baktığımızda genç kızın çırpındığını gördüm. Hemen yanaşıp vapura aldık. Fazla bir şey sorgulayamadık ama sudan biz aldık" dedi. Metro köprüsünün üzerinden atladığını ifade eden Erkan Türk ise, "Bizde oradan geçiyorduk. Onu gördük, kendisini son anda kurtardık. Küçük bir kıza benziyor yaşı 18 falan. Yarı baygın bir haldeydi. Ambulansta gerekli tedavileri yapılacak" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN