Havalı tüfekle vurulan kedi öldü

Bilecik'in Bozüyük İlçesi'nde, hayvanseverlerin trafik kazası sonucu yaralandığını sanıp Eskişehir'deki veteriner kliniğine getirdikleri sokak kedisinin havalı tüfekle vurulduğu belirlendi. Çekilen röntgeninde omuriliğinde 2 havalı tüfek saçması olduğu belirlenen kedi telef oldu.

Bilecik Bozüyük'te yol kenarında yaralı bir sokak kedisi gören hayvanseverler, trafik kazası sonucunda yaralandığını sandıkları kediyi tedavi için Eskişehir'e getirdi. Eskişehir'deki Nuh'un Gemisi adlı Veteriner kliniğinde tedaviye alınan bir buçuk yaşlarındaki erkek kedinin çekilen röntgeninde omuriliğinde 2 havalı tüfek saçması olduğu belirlendi. Kedi klinikteki veterinerlerin çabalarına rağmen telef oldu.
''Havalı tüfek satışı yasaklansın''
Daha önce de havalı tüfekle vurulan köpek ve kedilerle karşılaştığını belirten Veteriner Hekim Naci Uncu, bunların ateşli silahlar gibi öldürücü olduğunu söyledi. Havalı tüfek satışlarının yasaklanmasını isteyen Naci Uncu şunları kaydetti:
"Bu havalı tüfekleri herkes alabiliyor. Hiçbir kanuni soruşturma gerektirmeden herkesin sahip olabileceği tüfekler. Bu tüfeği bir insana sıksanız onu da felç yapar, ya da öldürürsünüz. Öbür ateşli silahlardan hiçbir farkı yok. Bunun mutlaka denetim altına alınması lazım."
BİZE ULAŞIN