Heyelan dehşeti havadan görüntülendi

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde bir süre önce meydana gelen heyelan sebebiyle zarar gören İmam Hatip Lisesi’nin idari binası büyük bir gürültü ile çöktü. Gökyüzünü kaplayan duman insansız hava aracı tarafından görüntülendi.

Devrek ilçesindeki Karşıyaka Mahallesi'nde bir süre önce meydana gelen heyelan sebebiyle binalar çökme durumuna geldi. Bazı binalar heyelan sebebiyle yerle bir olurken bazı binalar ise heyelan sebebiyle kullanılamaz hale geldi. Mahallede bulunan İmam Hatip Lisesi de heyelandan zarar gördü. Okul binası, spor sahası ve tribünleri kullanılamaz hale gelirken, idari binası da sabah erken saatlerinde çöktü. Gökyüzünü beyaz duman kaplarken, güvenlik güçleri mahalleye giriş ve çıkışları yasakladı.
Zonguldak Valiliği ise yaptığı resmi açıklamada heyelanda toplam 86 binada, 187 daire ve 361 kişinin etkilendiğini açıkladı.
40 YILLIK EMEK HEYELANLA YOK OLDU
İmam Hatip Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Erdoğan Ören 40 yıllık emeklerinin heyelanla birlikte yok olduğunu söyledi. Aile Birliği Başkanı Ören, "Bu yıl 40. Yılımızı kutladık. Muhteşem bir kutlama da oldu. Artık bundan sonra öğrencilere daha çok zaman ayıracaktık. Bizim de okulumuz fiziki olarak bütün güzelliklerini tamamladı. Ancak malumunuz ömrü bitti. 40 yıllık serüven burada göz göre göre sabahleyin gözümüzün önünde bu şekilde göçtü. Kaç gündür bekliyorduk. Emeklerimiz ve 40 yıllık gözümüzün nuru binamız çöktü" dedi.
İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek ise "Devrek ilçemizde 40 yıldır hizmet veren sayısız bilim adamı, devlet adamı, din adamı yetiştiren İmam Hatip Lisemizin binası heyelandan etkilenerek yıkılmıştır. Tek tesellimiz can kaybının olmayışı, camiamıza geçmiş olsun diyorum" açıklamasında bulundu.
Öte yandan Devrek ilçesinde meydana gelen heyelan sebebiyle ilgili olarak Zonguldak Valiliği, AFAD ve Bülent Ecevit Üniversitesi çalışmalarını sürdürüyor.
BİZE ULAŞIN