Hırsız motosikleti böyle çaldı

Kütahya'da bir simit fırınında çalışan 19 yaşındaki Ömer Alan, işyerinin karşısına park ettiği motosikleti kimliği belirsiz bir kişi tarafından çalındı. Ömer Alan, çevredeki apartmanların güvenlik kamerası görüntülerini izleyerek motosikletinin çalınma anı görüntülerine ulaştı. Alan, CD'ye kopyalattırdığı görüntüleri polislere verdi.

Kütahya'da bir simit fırınında işçi olarak çalışan Ömer Alan kendisine ait motosikletini işyerinin karşısına park etti. Alan'ın park halinde duran motosikleti bir süre sonra kimliği belirsiz genç tarafından çalındı. Akşam iş çıkışında motosikletinin çalındığının farkına varan Ömer Alan polise başvurdu.
Çevredeki apartman ve işyerlerinin güvenlik kamerası görüntülerini de inceleyen Ömer Alan bir apartmanın güvenlik kamerası tarafından kaydedilen motosikletinin çalınma anının görüntülerine ulaştı. Alan, CD'ye aldırdığı bu görüntüleri polise teslim ettiğini belirterek, "güvenlik kamerasının kaydettiği görüntülerdeki hırsızı polisler yakalamaya çalışıyor. Hırsızın bir an önce yakalanacağını ve benim de motosikletime kavuşacağımı ümit ediyorum" dedi.
BİZE ULAŞIN