İbretlik trafik kazaları MOBESE kameralarında

Adana'da kentin çeşitli noktalarında meydana gelen trafik kazaları, MOBESE kameralarına saniye saniye yansıdı.

Kazaların birçoğunun sürücülerin dikkatsizliğinden ve trafik kurallarına uymamasından kaynaklandığı görüldü. Görüntülerdeki kazalar arasında yapılan en önemli hata ise trafik ışıklarına uyulmaması. Birçok araç kırmızı ışığa rağmen yoluna devam etmek istiyor. Ancak bu girişim genellikle kaza ile sonuçlanıyor.

YEŞİLİ BEKLEYEMEDİ, OTOBÜSÜN ALTINDA KALDI
Görüntüler arasında en dikkat çekici kaza ise bir vatandaşın yoğun trafik akışına rağmen karşıya geçmeye çalışması sırasında meydana geliyor. Bir vatandaş, yayalara yeşil ışık yanmasını beklemeden karşıya geçmeye kalkıyor. Sıkışık trafikte yolun ortasına gelen vatandaş, önündeki aracın kendisine çarpmaması için geriye bir adım atıyor. Ancak bu sefer de arkasındaki toplu taşıma aracının altında kalıyor.

RÖGAR KAPAĞI GÖÇTÜ, OTOMOBİLİN TEKERİ KOPTU
Bir başka görüntüde ise seyir halindeki bir otomobil, cadde üzerindeki rögar kapaklarını üstünden geçiyor. Tam bu sırada rögar kapağından birisi göçüyor. Sağ arka tekeri kopan otomobil, direksiyon hakimiyetini kaybederek savruluyor. Otomobil yol ortasında güçlükle duruyor. Otomobilin arkasından gelen sürücülerin dikkati sonucu kaza, daha fazla araç karışmadan atlatılıyor.
BİZE ULAŞIN