İlişki sonrası ölümün ardından mahallelinin travesti isyanı

Antalya’da para karşılığı birlikte olduğu travestinin evinde fenalaşan kişi hayatını kaybetmesinin ardından mahalle ayağa kalktı. Vatandaşlar mahallelerinin travestilerden arındırılmasını istedi.

Muratpaşa ilçesi,Deniz Mahallesi, 122 Sokak'taki 43 numaralı 4 katlı apartmanın giriş katında meydana gelen olayda, su dağıtım firmasında işçi olan 39 yaşındaki Ayhan, birlikte olduğu 47 yaşındaki 'Yıldız' rumuzlu travestinin evinde fenalaşarak hayatını kaybetmişti. Yapılan incelemenin ardından Arıkan'ın cansız bedeni otopsi için Adli Tıp Kurumu Morg'una kaldırıldı. Arıkan'ın siyah bir poşete konulan kıyafetleri ise polis tarafından teslim alındı.
Öte yandan Antalya'nın merkezinde ve en eski mahallesinden olan Deniz Mahallesi sakinleri, travestilerden rahatsızlıklarından dert yandı. Mahallede huzur ve güven kalmadığından yakınan vatandaşlar, travestilerin mahallelerinden atılmasını istedi.


"Deniz mahallesi sorunlu"
Deniz Mahallesi Muhtarı Mustafa Öztürk, "Antalya'nın en eski ve en güzel mahallesinden biriyiz. Ama zamanda mahallemizde kiracılar, evkurcular ve travesti tabir edilen kitle arttı. Asayiş bakımından Antalya'da kırmızı çizgiyle söylenen bir mahalle haine geldik. Yetkililerimize sorunları iletiyoruz ama bir sonuç alınmış değil. Bugünde bir travestinin evinde müşterisi öldü."dedi.


"Travestiler yüksek kira veriyor"
Valiliğe dahi şikayetlerini ilettiklerini ama bir netice alamadıklarından yakınan Öztürk, " Travestiler müşterinin yoğun olarak geçtiği Teomanpaşa ve 100. Yıl Caddesi'ne yakın olduğu için bizim mahalleden kiralık ev tutuyorlar. Ama mahalle içinde kötü durum yoktur. Evlerine müşterilerini alıyorlar. Ev sahipleri üzerinde bir yaptırım yapılması gerekiyor. Bina sakinleri de tepki göstermeli. 650 ile 1000 TL arasında mahallemizde ev kiraları var. Travestiler gelip bin 500, 2 bin TL verince ev sahibi bu gruba evini veriyor. Ev sahibi aldanıyor. Ondan sonra mahallenin hali bu. Uğraşıyoruz ama çözüm bulamıyoruz."diye konuştu.


"Muhtarlığa sürekli şikayet"
Her gün kendisine bu konuda şikayet geldiğini ifade eden Öztürk, " Muratpaşa ilçesindeki 56 mahalleden Altındağ ve Deniz Mahallesi bu konudan şikayetçi. Yılda en az 1000 şikayet oluyordur. Muhtarlık aşındırılıyor. Geçenlerde sabah namazına giden bir imamın üzerine üst kattan prezervatif atılmış. Şikayet ettik, sonra travesti emniyetten bırakıldı. Bu konuda mahallemizde bir huzursuzluk var, yetkililerden çözüm istiyoruz." dedi.


"Ev sahipleri kaçıyor"
Şaban Fidan ise 23.00'dan sonra mahallede her köşe başının travestiler tarafından işkal edildiğini belirterek, yaşanan olaylardan şikayetçi olduklarını vurguladı.
Güllük Caddesi'nin 10 metre arkasındaki mahallerinin kötü bir durumda olduğunu dile getiren Fidan, " Savcı ve avukat çocuklarım evime geldiğinde uyuyamıyor gürültüden. Bunların yatma saati sabaha karşı 05.00 oluyor. Buradaki mal sahipleri bıktığı için hep evlerini kiraya verip kaçıyor. Bende bıktım kısa süre sonra evimi kiraya verip gideceğim"diye konuştu.


"Huzur ve ahlak bozuldu"
Mahallerinin bu tür insanlardan temizlenmesini isteyen Melek Elmas, ""Gece sabaha kadar giren çıkanın haddi hesabı yok. Gürültü, müzik sesi, kavga. İçip içip şişe aşağı atıyorlar. Burada yaşamak çok zor. Çocuklarımız için çirkin bir görüntü. Bu görüntülerin görülerek yetkililerin yarım etmesini istiyoruz. Sabaha kadar hiç durmuyorlar. Devletimiz bunları görsünler. Mahallemizi temizlesinler. Bende artık Valiliğine gidip şikayet dilekçesi vereceğim. Yazık günah, herkes mahvoluyor. Mahallemizin huzuru ve ahlakı bozuluyor." dedi.

BİZE ULAŞIN