İstanbul’da 2 milyon 200 bin dolarlık gasp kamerada

İstanbul Bakırköy’e altın almaya geldikten sonra önü kesilerek durdurulan Erkam E.’nin aracındaki 2 milyon 200 bin doları gasp eden soyguncular, polis ekiplerinin operasyonuyla yakalandı. Operasyonda 2’si kadın 7 şüpheli gözaltına alınırken, 700 bin lira da ele geçirildi. Şüphelilerin satın aldıkları 3 lüks araca ise el konuldu.

Anadolu'dan İstanbul Bakırköy'e 18 Ağustos'ta gelen Erkam E., seyir halinde olduğu sırada kullandığı aracın önü silahlı şahıslar tarafından kesildi. Havaya ateş açan şüpheliler aracını durdurdukları Erkam E.'nin içerisinde yaklaşık 2 milyon 200 bin dolarının olduğu çantasını alarak kaçtı.


Hatay Reyhanlı'da operasyon yapıldı
Olayın ardından konuyu devralan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri olayın yaşandığı çevredeki güvenlik kamera görüntüleri inceleyerek şüphelilerin soygun sırasında kullandığı aracın plakasını tespit etti. İncelemeye derinleştiren Gasp Büro Amirliği dedektifleri kimlikleri tespit edilen şüphelilerden bazılarının Hatay'a kaçtığını öğrendi. Bunun üzerine polis ekipleri, Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 25 Ağustos tarihinde şüphelilere yönelik bir operasyon düzenledi. Operasyonda ekipler, soygunla ilgili kardeşler Ahmet ve Mehmet Ş., Gülbahar B. ve Sedef K.'yı yakalayarak gözaltına aldı. Şubeye götürülen şüphelilerin ifadelerini doğrultusunda 28 Ağustos tarihinde Okmeydanı'na bir operasyon daha düzenlendi. Bu operasyonda da Metin Ç., Ferhat Ö., ve Fuat D.'de yakalanarak gözaltına alındı.


700 bin liraya ve lüks araçlara el konuldu
Çalışmalar kapsamında soygunda gasp edilen paranın yaklaşık 700 bin lirası da ele geçirildi. Şüphelilerin çaldıkları parayla akrabalarının üzerine 3 lüks araç aldıkları ortaya çıktı. El konulan araçlar şubeye götürülürken, işlemleri tamamlanan 7 şüpheli adliyeye sevk edildi. Soygun anların ise kameralara yansıdı.

BİZE ULAŞIN