İstanbul’da film sahnelerini aratmayan soygun kamerada

Sultangazi’de yüzleri maskeli ve silahlı 2 soyguncu, bir gecede 2 saat aralıkla 4 işyerini soydu. Film sahnelerini aratmayan soygun kameralara yansırken, işyerlerinden yaklaşık 25 bin lira çalan soyguncular kayıplara karıştı. Soyguncuların içerideki müşterilerinden ikisini silahın kabzasıyla başından yaraladığı olayda, işyeri sahibi soyguncular gittikten sonra ellerini yüzüne getirerek şükretti.

Olay, önceki gün saat 22.00 ile dün saat 00.15 arasında Sultangazi Gazi Mahallesi ve Zübeyde Hanım Mahallesi'nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre akşam saatlerinde yüzleri maskeli ve silahlı 2 soyguncu, mahalle arasındaki 2 markete ve otobüs bileti satan bir işyerine girdi. Soyguncular burada sahiplerine silah doğrulttukları işyerlerinden yaklaşık 20 bin lira çalarak kayıplara karıştı. Soyguncular son olarak Zübeyde Hanım Mahallesi'nde cadde üzerindeki bir cep telefonu bayisine girdi. Silahlarını çekerek içeriye müşteriler varken dalan soyguncular, tabancalarını doğrultarak zorla herkesin ellerinin başına koydurttu.

Silahın kabzasıyla müşterilerin kafasına vurdu

Soygunculardan biri içerideki silah doğrulturken diğeri de cebinden çıkarttığı poşete paraları ve cep telefonlarını koymasını söyledi. Yaklaşık 2 dakika süren soygunda zanlılar 4 bin lira değerindeki 20 adet cep telefonu ile bin lira nakit para çaldı. Soygun esnasında zanlılardan biri, silahının kabzasıyla içerideki 2 müşterinin kafasına vurdu. Soyguncular çıkana kadar ise içeridekilerin hepsi elleri kafasında bekledi. Bir süre sonra ellerini indiren vatandaşlar rahat bir nefes aldı. Tüm bu yaşananlar ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Ellerini yüzüne getirerek şükretti

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, müşteriler içerideyken yüzleri maskeli ve silahlı 2 soyguncu içeriye dalıyor. İçeridekilere silah doğrultan soyguncular ardından herkesin ellerini kafasını kaldırtıyor. Daha sonra soygunculardan biri cebindeki poşeti çıkartarak paraları koymasını söylüyor. O esnada soygunculardan biri işyeri sahibini itip kalkıyor. Paraları ve cep telefonlarını poşete doldurulmasının ardından soyguncular vatandaşların üzerindeki paraları da istiyor. O esnada soyguncular müşterilerden ikisinin başına silahlarının kabzasıyla vuruyor. 2 dakika sonra soyguncular işyerinden çıkarak kaçıyor. Soyguncuların çıkmasının ardından şoka giren işyeri sahibi ellerini yüzüne getirerek şükrediyor. Kafasından darbe alan müşteriler ise dışarıya çıkıyor.

Güvenlik kamera görüntülerini incelemeye alan Sultangazi Asayiş Büro Amirliği ekipleri soyguncuların yakalanması için çalışma başlattı.

BİZE ULAŞIN