İstanbul’da nefes kesen hırsız polis kovalamacası kamerada

Sultanbeyli’de polis ekipleri, bir iş yerine girerek hırsızlık yapan ve çalıntı minibüsle kaçan şüphelileri, Çekmeköy’e kadar kovaladı. Girişi yasak caddede aracı bırakarak kaçmaya başlayan 2 şüphelinin arkasından havaya ateş açan polis, birini kıskıvrak yakaladı. O anlar ise kameralara yansıdı.

Olay, geçtiğimiz Cuma günü saat 02.40 sıralarında Çekmeköy Taşdelen'de meydana geldi. İddiaya göre Sultanbeyli'de 2 hırsız, 34 EH 6717 plakalı çalıntı minibüsle bir iş yerine girerek soygun yaptı. Ardından iş yerinden ayrılan hırsızları fark eden polis ekipleri peşlerine takıldı. Sultanbeyli'den Çekmeköy Taşdelen'e kadar süren kovalamaca sonucunda hırsızlar, semtte çıkmaz bir caddeye girdi. Kaçtıkları minibüsle kapatılan caddenin başındaki demir dubalara çarpan hırsızlar ardından aracı bırakarak kaçmaya başladı.

Polis havaya defalarca ateş açtı

Hırsızların kaçmasının ardından onları takip eden polis ekipleri de aracından indi. Cadde üzerinden koşarak izlerini kaydettirmeye çalışan hırsızları durdurmaya çalışan polis, havaya defalarca ateş açtı. Kovalamacının ardından hırsızlardan biri motosiklete binerek kaçarken diğeri polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürülürken, yaşananlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Nefes kesen kovalamaca kamerada

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, araçtan inen hırsızlar cadde üzerinden kaçmaya başlıyor. Polis ekipleri de hızla koşan şüphelilerin peşinden koşuyor. Bir yandan koşan polis bir yandan da durmaları için havaya ateş ediyor. Kovalamaca sürdüğü esnada hırsızlardan biri motosiklete binerek kaçıyor.

Olayın ardından çalıntı olduğu öğrenilen minibüs, çekici yardımıyla olay yerinden götürülürken, polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

BİZE ULAŞIN