İstanbul'da silahlı kuyumcu soygunu

İstanbul Kartal'da bir kuyumcuya giren silahlı ve maskeli 2 kişi, işyeri sahibini yaraladıktan sonra vitrindeki bir miktar altını alarak kayıplara karıştı. Soygun sırasında kalçasından yaralanan kuyumcu hastanede tedavi altına alınırken, polis çevrede geniş çaplı arama başlattı. Soyguncuların kaçarken dükkanını önüne bıraktığı şüpheli paketten havai fişek çıktı.

İstanbul Kartal'da bir kuyumcuya giren silahlı ve maskeli 2 kişi, işyeri sahibini yaraladıktan sonra, vitrindeki bir miktar altını alarak kayıplara karıştı.
Kuyumcu yaralandı
Olay, saat 14.20 sıralarında Kartal Abdi İpekçi Caddesi 40 numarada bulunan Birce Kuyumcusu'nda meydana geldi. Kuyumcuya giren silahlı ve maskeli 2 kişi, kendilerine direnen kuyumcu Mustafa Dumanlı'yı kalçasından tabanca ile yaraladı. Vitrinde bulunan bir miktar altını alan soyguncular, havaya ateş açarak kuyumcunun yan tarafındaki Masal Sokak'tan kayıplara karıştı.
Bomba süsü verilmiş paket bıraktılar
Soyguncular kaçarken kuyumcu dükkanının önüne bomba süsü verilmiş bir paket bıraktı. Paketten havai fişek çıkarken, olay yerinde yapılan incelemede 9 adet boş mermi kovanı bulundu.
''Elinde silah vardı''
Aynı cadde üzerinde kuyumculuk yapan görgü tanığı Doğan Binici, "Silah sesi duydum. Baktım o tarafa, kırmızı yağmurluklu, maskeli, elinde silah vardı. Açıkta da 1 kişi vardı, ancak çok fark edemedim. Kuyumcu yaralandı" dedi. Soygunda çalınan altın miktarı henüz belirlenemezken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı.
BİZE ULAŞIN