İzmir’de büyük operasyon: 131 kişi gözaltında

İzmir Emniyet Müdürlüğü Diyarbakır ve Çanakkale polisi ile eş zamanlı olarak büyük bir uyuşturucu operasyonu yapıyor. Operasyonda 131 kişi gözaltına alınırken, operasyona 400 ekip, helikopter, drone kameralar ve narkotik dedektör köpeklerinin de katıldığı öğrenildi.

Uyuşturucu madde ticareti yaptığı belirtilen 131 kişi gözaltına alındı. Emniyet Genel Müdürlüğü Uyuşturucu İle Mücadele Daire Başkanlığı ve İzmir İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde bugün Konak, Narlıdere, Torbalı, Buca, Karabağlar, Bornova ve Bayraklı İlçeleri'ne bağlı 44 mahallede büyük bir operasyon yapıldı.

Diyarbakır ve Çanakkale ilini de kapsayan 'Onur' isimli eşzamanlı operasyon şu dakikalarda devam ediyor. Yapılan soruşturmada, sentetik uyuşturucu maddelerde 110 adet ecstasy hap, satışa hazır hale getirilmiş olarak paketlenmiş vaziyette 41 paket esrar, 17 paket kokain, sentetik uyuşturucu maddelerden 18 paket bonzai, kenevir tohumları, bir adet hassas terazi, 3 adet kuru sıkı tabanca, 10 adet pompalı tüfek ve tüfeklere ait 32 adet dolu fişek ele geçirildi.

Terör örgütü PKK'nın uyuşturucu dağıtım ağına yönelik İzmir Emniyeti'nin düzenlediği operasyonda çok miktarda silah ve satışa hazır halde içimlik olarak paketlenmiş esrar, uyuşturucu hap, hassas teraziler ele geçirildi. Gözaltı sayısı 134'e yükselirken şüphelilerden birinin adresinde ise "F" serisi 1 dolar bulundu.Operasyonun drone kameralarla takip edilen çekimlerindeki görüntüler ise filmleri aratmadı.

BİZE ULAŞIN