Kars'ta teröristlere hava destekli operasyon

Kars'ın Kağızman ilçesinde iki aydır güvenlik gerekçesiyle kapalı olan yolu ulaşıma açmak için bölgeye giden güvenlik güçlerine PKK’lı teröristler taciz ateşinde bulundu. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle çatışma çıktı. Çatışmada 1 PKK’lı ölü, 3’ü sağ yakalandı.

Yaklaşık 2 aydır ulaşıma kapalı olan Iğdır-Kağızman-Karakurt-Erzurum Karayolu'nu yeniden trafiğe açmak için bölgeye giden güvenlik güçlerine PKK'lı teröristler, Kalabaş Köyü mevkiinde pusu kurarak ateş açtı. Teröristlerin açtığı ateşe anında karşılık veren güvenlik güçleriyle teröristler arasında çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 1 terörist ölü, 3 terörist ise sağ ele geçirildi. Bölgeyi çembere alan güvenlik güçleri hava destekli operasyon başlattı. Kaçan teröristlerin yakalanması için bölgede operasyonlar devam ediyor.

"PKK VATANDAŞLARI MAĞDUR ETTİ"
PKK'lı teröristlerce araçların yakıldığı ve bir uzman çavuşun şehit edildiği Kağızman-Karakurt-Erzurum karayolunun güvenlik sebebiyle kapatılması ve yolun tuzaklanmış patlayıcılardan temizlenmesi için güvenlik güçleri çalışmalarını aralıksız sürdürürken, vatandaşlar ise teröristlere lanet okuyor. Karayolunu kullanamayan vatandaşlar, acil hastalarını Erzurum'a götürmek için Kağızman-Paslı-Sarıkamış yolunu kullanmak zorunda kalıyor. Teröristlerin yol keserek kendilerini mağdur ettiğini ileri süren vatandaşlar, teröristlere tepki göstermişti.

"TSK; SARIKAMIŞ'TA BİR TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ, ÜÇ TERÖRİST YAKALANDI"
TSK, Kağızman-Karakurt-Erzurum Karayolu'ndaki olayla ilgili resmi sitesinde yaptığı açıklamada; "Kars/ Sarıkamış'ta yol kontrol unsuruna şüpheli bir araçtan açılan ateş sonucunda bir terörist etkisiz hale getirilmiş, üç Bölücü Terör Örgütü mensubu terörist yakalanmıştır" ifadelerine yer verdi.

"KAĞIZMAN-KARAKURT-ERZURUM YOLU TRAFİĞE AÇILDI"
Yaklaşık 2 aydır Kars Valiliği tarafından "Güvenlik Bölgesi" ilan edilerek araç trafiğe kapatılan Kağızman-Karakurt-Erzurum Karayolu bugün yeniden trafiğe açıldı. PKK'lı teröristlerin üç kez trafiğe kapattığı yolda çok sayıda araç ateşe verilerek yakılmıştı. Güvenlik güçlerinin bölgede yaptığı operasyonların ardından Kağızman yolunun yeniden trafiğe açılması mağdur olan vatandaşları sevindirdi. Erzurum'a veya başka illere gitmek için yola çıkan vatandaşlar Kağızman-Paslı-Sarıkamış-Karakurt-Erzurum güzergahı kullanıyordu.
BİZE ULAŞIN