Kaymakam yol kesen gençlere kızdı

Mersin’in Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir son günlerde terör nedeniyle Silifke’de yapılan yürüyüşte lastik yakıp yol kapatan gençlere kızdı. Kaymakam Cinbir, “Lanet olsun, lanet olsun, lanet olsun böyle bir gençlik nasıl geldi. Nerede ıskaladık bu çocukları şaşırıyorum” dedi. Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir son günlerde Silifke’de yaşanan teröre lanet yürüyüşlerinde yaşanan olumsuzluklar nedeniyle Kaymakamlık toplantı salonunda sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile bir araya gelerek durum değerlendirmesi yaptı.

Düzenlenen toplantıya AK Parti Silifke İlçe Başkanı Yusuf Türe, CHP Silifke İlçe Sekreteri Ersin Servi, MHP Silifke İlçe Başkanı Osman Oğuz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Nurettin Kaynar, Gemi Mühendisleri Odası Başkanı Yusuf Buldu, Silifke Esnaf Sanatkarlar ve Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Uçal Mavili, Silifke Ziraat Odası Başkanı Mahire Can, Silifke Bakalar ve Bayiler Odası Başkanı Zahide Doğan ve Silifke Mimarlar ve Mühendisler Odası Başkanı Mehmet Uyar katıldı.
Silifkeli anne ve babalara çocuklarına sahip çıkılması konusunda seslenen Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, "Böyle bir şey olamaz. Lütfen Silifkeliler evlatlarına sahip çıksın. Bunu sağlamamız lazım. Sahip çıkılamayan evlatları toplayacağım. Onların can güvenliği için emniyete alacağım. Anneler ve babalar tarafından sahip çıkılamayan evlatları koruma altına alacağız. Atayurt Mahallemizde başladık. Polis ve jandarma yardımıyla alacağız yargının önüne çıkaracağız. Şaşırıyorum çıldırmamak elde değil. Şaşırıyorum birileri bu çocukları yönlendiriyor. Yönlendirenleri de yavaş yavaş alıyoruz. Bunlar akşama kadar bir yerlerde kafa çekiyorlar. Geçen akşam terör yürüyüşünde bin kişinin olduğu kavşakta söyledim. "Dikkat edin aranızda sarhoşlar var" dedim. Hiç bir Silifke halkından bu olaylar sürecinde saygısızlık görmedim. Yüzlerce ve binlerce insanın içerisine korumasız girdim. İnsanlara temas ettim. İnsanların yanındaydım ve bu insanlardan zerre kadar endişe duymadım. Ama dedim ki "Arkadaşlar dikkat edin aranızda sarhoşlar var" Birisi diyor ki "Siz bize sarhoş diyorsunuz" "Oğlum sen sarhoşsan sarhoşsun diyorum" dedim. Baktım içki almamış kardeşim sen üzerine alınma dedim. Görmüyor musun dedim. Burası alkol kokuyor. Birahane gibi kokuyor. Lastik yanmazsa orada içki kokusundan durulmayacak. Lanet olsun, lanet olsun, lanet olsun böyle bir gençlik nasıl geldi. Nerede ıskaladık bu çocukları şaşırıyorum. Hayret ediyorum. Böyle bir şey olabilir mi? Eğer orada lastik kokusu olmazsa içki kokusundan durulmayacak. Böyle vatan kurtarıyor. Şehitleri incitiyor böyle bir şey olmaz" dedi.
Silifke'de teröre lanet yürüyüşünde bazı iş yerlerine zarar veren kişileri kınadıklarını belirten Kaymakam Cinbir, "Son günlerde ülkemizi yasa boğan bölücü terör saldırıları sonucunda yitirdiğimiz şehitlerimizi rahmetle anıyor, ülkemize başsağlığı diliyoruz. Bölücü terör ve ardındaki tüm güçleri şiddetle lanetliyoruz. İlçemizde yapılan terör olaylarını protesto eylemleri ne olduğu belli olmayan kişi veya gruplarca provake edilerek vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğine zarar verecek şekle dönüştürüldüğü üzüntü ile görülmüştür. Tüm ailelere ve gençlerimize sesleniyoruz. Ülkemizin birliğine ve kardeşliğine yönelen her türlü terör olayını şiddet ve nefretle kınıyoruz. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirecek milli heyecanımızı ortaya koyacak terörü protesto eylemlerini provake edip çocuklarımızı kullanarak yıllarca birlikte yaşadığımız insanların işyerlerine verilen zararları üzüntü ile karşılıyor, bunu yapanları esefle kınıyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN