Keçisini yanından ayırmıyor

Bartın’da evcil bir köpek gibi yetiştirilen ‘Cansu’ isimli keçi, sahibinin peşinden hiç ayrılmıyor.

Bartın'ın Hasankadı beldesinde yaşayan 55 yaşındaki Yaşar Çolak, 2 hafta önce kendisine hediye edilen keçisini bir köpek gibi eğitti. Çolak keçisine gözü gibi baktı, elma, fıstık, kek gibi yiyeceklerle besledi. Çarşı pazarda, yolculuk esnasında keçiyi yanına alan Çolak, onu arabasıyla gittiği yere bile götürdü. Bir süre sonra sahibine iyice alışan keçi, dükkânlardan alışveriş yaparken bile peşinden ayrılmaz oldu.
1 yaşındaki keçisini çok sevdiğini dile getiren Yaşar Çolak,"Bu keçiyi bana yakın bir arkadaşım hediye etti. Onu çok sevdim, yanımdan ayırmıyordum. İlk günlerde iple bile kontrol edemediğim keçim şimdi ise peşimden hiç ayrılmıyor" dedi.

"AYRILIK BİRAZ ZOR OLACAK, NASIL AYRILIRIZ BİLMİYORUM"
'Cansu' ismini verdiği keçisini Kurban Bayramı'ndan sonra oğlunun düğününde keseceğini söyleyen Yaşar Çolak: "Hayvanlar, kendilerini sevenleri sever, bende hayvanları çok sevdiğim için, onunla beraber geziyoruz, tozuyoruz. Yanımdan hiç ayrılmıyor, ben nereye gidersem peşimden geliyor. Arabaya binerim arabaya biner, dükkâna girerim dükkâna girer, her tarafa benimle girip çıkar. Ben Cansu'yu nasip olursa bayramdan sonra oğlumun düğünü var, o zaman kesmek istiyorum, ama nasıl ayrılırız bilmiyorum. Ayrılık biraz zor olacak, çünkü ben ona çok alıştım, oda bana alıştı" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN