Kırkpınar sevdalıları geceyi parklarda geçiriyor

654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ni izlemek için Edirne'ye gelen güreş severler, geceyi Selimiye Camii'nin avlusunda ve etrafında bulunan yeşil alanda geçiriyor.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin izlemek için ülkenin çeşitli bölgelerinden gelen güreş severler, kimi maddi imkansızlıklar kimisi de camii sevdası yüzünden geceyi Selimiye Camii avlusunda geçiriyor.
Güreş sevdalıları, Sarayiçi Er Meydanı'ndaki güreşleri yerinde izlemek için Türkiye'nin farklı illerinden Edirne'nin yolunu tutuyor. Ekonomik imkanların yetersizliği, konaklama tesislerinin yetersizliği gibi birçok nedenden dolayı geceyi dışarıda geçirmek zorunda kalıyor. Birçok güreş sever, açık havada konaklamak için Selimiye Camii'nin etrafını tercih ediyor. Selimiye Camii avlusunu ve çevresinin dolduran çok sayıda güreş tutkunu geceyi kurdukları çadırlarda ya da battaniye üstünde geçiriyor.
Türkiye'nin çeşitli kentlerinden yıllardır tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için Edirne'ye gelen güreş tutkunları, hem maddi imkansızlıklar hem de Selimiye sevgisinden dolayı geceyi camii avlusunda ve çevresinde geçirdiklerini söyledi.
BİZE ULAŞIN