Kızı kaybolan baba kendini yakmaya çalıştı

İzmir’de, 10 gündür kayıp olan kızı Sıdıka Özdemir bulunamadığı için Konak Meydanı'nda daha önce hunharca öldürülen Özgecan Aslan ve Cansu Kaya'nın fotoğrafı taşıyan baba Aytekin Özdemir benzinle kendini yakmaya teşebbüs etti. Polis ekipleri Özdemir'i oyalarken arkadan yaklaşan sivil vatandaş Aytekin Özdemir'in üzerine atlayıp etkisiz hale getirdi.

İzmir'in Konak ilçesi Basmane semtinde kardeşi Bayram Özdemir (17) ile babası Aytekin Özdemir (43) ile yaşayan 18 yaşındaki Sıdıka Özdemir, geçtiğimiz 20 Haziran Cumartesi günü evden çıktı ve bir daha haber alınamadı. Kızının hayatından endişe eden baba Aytekin Özdemir, durumu polise bildirirken aramalara kendi de katıldı. Ancak, aradan 10 gün geçmesine rağmen kızının izine rastlayamadı. Acılı baba Aytekin Özdemir kızının sonunun Mersin'de hunharca öldürülen Özgecan Aslan ve son olarak Muğla'da cinsel saldırıya uğradıktan sonra öldürülen Cansu Kaya gibi olmaması için yetkililerden yardım istedi. Acılı baba Aytekin Özdemir kızının bir an bulunması için elinde Özgecan Alsan, Cansu kaya ve kayıp kızı Sıdıka Özdemir'in fotoğrafının bulunduğu pankartı taşıdı. Pankartta ayrıca 'Kızımın sonu öldürülen Özgecan Aslan ve son olarak öldürülen Cansu Kaya gibi olmasın' yazısı dikkat çekti. Yetkililerden yardım isteyen baba Özdemir kızının bulunmasına dikkat çekmek için üzerine benzin döktü.
Polis oyaladı sivil vatandaş üzerine atladı
Meraklı vatandaşlar ise Özdemir'in etrafında toplanıp cep telefonları ile kendini yakmaya çalışan acılı babayı çekmeye başladı. Bu sırada bazı vatandalar gözü yaşlı baba Aytekin Özdemir'e ''Sen ölürsen kızını kim bulup sahiplenecek. Kızın için kendini yakma'' diye konuştu. Aytekin Özdemir polisin kendisiyle ilgilenmediğini ileri sürerek kızı bulunamadığı için artık yaşayamayacağını söyledi. Özdemir bir kaç defa kendini yakmaya çalıştı ancak çakmak yanmadı. Sivil polis ekipleri kendini yakacağını söyleyen Aytekin Özdemir'in etrafını cevirdi. Bir sivil polis Özdemir' ile konuşmaya çalıştı.Bu sırada arkadan yaklaşan üzerinde İzmir Büyükşehir Belediyesi yazılı tişörtlü bir vatandaş Aytekin Özdemir'in boğazına sarılarak elindeki çakmağa sarıldı. Polis ekipleri de Özdemir'in üzerine atılarak elindeki çakmağı alıp etkisiz hale getirdi. Daha sonra Aytekin Özdemir hemen karşıdaki Emniyet Müdürlüğü binasına götürüldü.
BİZE ULAŞIN