Çocuğunun arkadaşı kız çocuğunu eve çağırıp...

Antalya'da bir anne, kızının fotoğrafını sosyal medya üzerinden paylaşan 13-14 yaşlarındaki arkadaşını eve çağırıp yakınlarıyla hakaretler yağdırdı, tekme tokat dövdü, bu anları ise sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınladı. Görüntüleri ihbar kabul eden polis, anne, kızını ve akrabalarını gözaltına aldı.

Olay, Muratpaşa ilçesinde14 Ocak tarihinde gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre, birbirlerini tanıyan İ. Y. A. ile N. Ö, henüz belli olmayan bir sebepten dolayı tartıştılar. İddialara göre ise İ. Y.A., sosyal medya üzerinden N. Ö.'nün fotoğrafını paylaştı. Fotoğrafını gören N. Ö. de durumu annesi A. K. ile yakınları D. Ö. (19) ve A. C.'ye (18) anlattı. Bunun üzerine N. Ö.'yü eve davet edildi. Kızının resminin paylaşılmasına sinirlenen anne A. K., eve gelen genç kıza hakaretler savurmaya ve tekme tokat dövmeye başladı. Genç kız tartıştığı N. Ö. ve evdeki şahıslardan A. C. tarafından da tartaklanırken bu anları ise D. Ö. isimli şahıs cep telefonuyla kaydederek sosyal medya üzerinden canlı olarak yayınladı.


Görüntüleri ihbar kabul eden Antalya Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ve Gasp Büro Amirliği ekipleri, önce olayın yaşandığı yeri tespit etti. Eve baskın düzenleyen ekipler, anne A.K., N.Ö., D. Ö. , A. C. ve olay anında yine evde bulunan E. Y. K.'yi gözaltına aldı. Şüphelilerden A. K., D. Ö. ve A.C. emniyetteki ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilirken, şüphelilerden D.Ö. ve A. C. D.'nin daha önce 25 ayrı suçtan kaydı olduğu öğrenildi. Yaşı küçük olan N. Ö.'nün çocuk şubedeki ifade işlemleri sürdüğü bildirildi.


Dayak anı görüntülerinin başlarında adeta sorgulanan genç kıza önce bir anne tarafından tokat atılıyor. Sonra odadaki diğer kadın ve erkekler de bir köşede oturan ve korktuğu her halinden belli olan kız çocuğuna aralıklarla vurmaya başlıyor. Küfür ve hakaretlerin havada uçuştuğu görüntülerde, genç kızı saçından sürüklenip tekme tokat dövülüyor. Görüntülerin sonunda aynı kadın genç kızdan soyunmasını istiyor ve canlı yayın bu noktada kesiliyor.

BİZE ULAŞIN