Koca şiddeti boksör yapıyor

Eski Boks Milli Takım Antrenörü Ercan Balamir'in açtığı boks kursuna eşinden şiddet gören ve bir daha erkek şiddetine maruz kalmak istemeyen kadınlar katıldı.

Eski Boks Milli Takım Antrenörü, Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ercan Balamir, her yaştan insanlar için boks kursu açtı. Kursa daha çok eşinden şiddet gören kadınlar rağbet gösterdi. Yaklaşık 40 kadın kursa başvurup Balamir'den boks öğrenmeye başladı.

''Kocam öldü kurtuldum''

Bu kadınlardan biri de 40 yıl kocasından şiddet gören Aysel Gençarslan (62) oldu. Gençarslan koca şiddetinden onun ölümüyle kurtulduğunu belirterek, "Ben buraya koca şiddetine karşı koymak için geliyorum. Bütün kızlarımı ve torunlarımı da kursa getiriyorum. Onlarda koca şiddetine maruz kalmasın. Ben tam 40 yıl koca şiddeti gördüm. Kocam öldü de kurtuldum" dedi.

''Kendimi korumak için geliyorum''

Fatoş Aşık isimli kadın ise 13 yıl evli kaldığı eşinden şiddet gördüğünü anlatarak, "İlk evlendiğimizde şiddet yoktu ancak daha sonra hem sözle hem de fiziksel olarak şiddet başladı. Bende bu nedenle 13 yıl sonra eşimden ayrıldım. Buraya da bundan sonra erkeklerden şiddet görmemek için ya da şiddet esnasında kendimi korumak için geliyorum" diye konuştu.
Kadınlar yıllarca şiddet gördükleri erkeklerin ismini dahi anmak istemedi. Kadınlar Balamir'in direktifleriyle haftada 4 gün 2 saat kursa katılarak boksör olmak için emin adımlarla çalışıyor.
BİZE ULAŞIN