Köpek kedinin hayatını kurtardı

İnsan görünümlü cinayet şebekesi terör estirip, kalleş saldırılarla can alırken, Samsun'da bir sokak köpeği, ezeli düşmanı bir kedinin hayatını kurtardı. Esnafı da bir canı yaşamak için gösterdiği çaba ibretlik manzaralar ortaya çıkardı.

Samsun'un İlkadım ilçesi 19 Mayıs Mahallesi Osmaniye Caddesi'nde bir pasajın üstündeki su borusunun içine düşen yavru kediyi bir sokak köpeği fark etti. Köpeğin havlamasıyla kedinin miyavlamasını duyan vatandaşlar, borunun içinde bir kedinin sıkıştığını anladı. Vatandaşlar, ilk müdahalenin ardından sonuç alamayınca itfaiye ekiplerinden yardım istendi.

ÇIKARILAMAYINCA BORU SÖKÜLDÜ
Olay yerine gelen Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri su borusundan aşağı, pasajın bodrumuna kayan kedinin bulunduğu yeri belirledi. Bodrumdaki rögar kapağını açan itfaiye ekipleri ve vatandaşlar yavru kediyi borunun içinden çıkarmak için yoğun çaba harcadı. Uğraşların sonuç vermemesi üzerine su borusuna yukarıdan su döküldü. Su ile birlikte borudan çıkan yavru kedi yaklaşık bir saat süren çabaların sonucunda kurtarıldı.

ISLANAN KEDİ KUAFÖRDE KURUTULDU
Duyarlı vatandaşlar tarafından bir havluya sarılan ıslanmış ve titreyen kedi yavrusu, hemen yan taraftaki bir kuaföre götürüldü. Kuaförde saç kurutma makinesiyle kurutulan yavru kedi özgürlüğüne kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Yavru kedinin annesi ise çaresiz bakışlarla yavrusunun kurtarılmasını bekledi.
BİZE ULAŞIN