Köy meydanında havaya ateş açan şahıslar kamerada

Aydın’ın Söke ilçesine bağlı Serçin Mahallesi sabaha silah sesleriyle uyandı. Sabahı 05.00 saatlerinde Serçin Mahalle (köy) meydanına gelen hafif ticari kamyonet içinden silahla ateş açıldı. Aynı saatlerde meydanda bulunan kahvehanesini açmak üzere olan esnaf Süleyman Göktepe canını zor kurtardı. Güvenlik kamerasına takılan görüntülerden araç ve içindeki şahıslar tespit edilmeye çalışılırken, Serçin Mahallesi sakinleri kendilerine korkulu anlar yaşatanların bulunmasını istiyor.

"Görüntüler Güvenlik Kamerasında"
Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülere göre beyaz renkte hafif ticari kamyonet sıfatındaki araç saat 05.00 sıralarında köy meydanına geliyor. Şoför mahali yanında oturan şahıs camdan çıkardığı silah ile havaya birkaç el ateş ediyor. Ardından Bafa Gölü balıkçı barınağına doğru hareket eden araç bir süre sonra meydandan geçerek mezarlık yönüne gidiyor. Yeniden geriye dönen araç geldiği istikametten geriye dönerek Serçin'i terk ediyor.

"Jandarma Aracı ve Şahısları Aramaya Başladı"
Serçin mahallesi sakinlerinin ifadelerine göre Serçin Mahallesi'nin çeşitli yerlerinden defalarca silah seslerinin duyulduğu iddia edilirken, köy meydanında 4 adet fişek kovanı bulundu. Söke İlçe Jandarma ekiplerince meydanda yapılan aramada fişekler toplanırken, Jandarma güvenlik kamerası görüntülerini alarak araç ve şahısların izini sürmeye başladı.

"Kahveci Kendisini Tuvalete Zor Atmış"
Köy meydanında silahla ateş açıldığı sırada kahvehanesini açmak üzere olan esnaf Süleyman Göktepe; uzun süre olayın şokunu yaşadı. Motoru ile dükkanının önüne geldiğinde iki el ateş açıldığını, ilk olarak ateşin kendisine açıldığını sanarak korktuğunu ifade eden kahveci Süleyman Göktepe kendini kahvehane yanında bulunan tuvalete attığını söyledi. Plakayı görmeye çalıştığını ancak sürekli ateş açıldığı için çekindiğini belirten Göktepe, korkulu anlar yaşadığını söyledi.

Muhtar; "Dışardan Gelen Araç Köyü Teksas'a Çevirmiş"
Serçin'in balıkçı ve çiftçi köyü olmasından dolayı kahvehanelerin çok erken saatlerde açıldığını belirten Muhtar Mustafa Çay, "Köyümüz böyle şeylere alışık değil. Dışardan gelen bir araç köyü neredeyse Teksas'a çevirmiş, her yere ateş açmış. Allah'tan kaza, bela yok. Jandarmaya haber verdik. Şu anda el olaya el konuldu. Bu şahısların ve aracın bulunmasını istiyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN