Kullandığı zırhlı aracı soydu

Başakşehir'deki 1 milyon liralık banka soygununu, zırhlı aracın şoförü ile 3 arkadaşının yaptığı belirlendi. Soygun sonrası paradan 600 bin liralık en büyük payı alan zanlı ve arkadaşları denizde güneşlenirken kıskıvrak yakalandı.

İstanbul Başakşehir'de geçtiğimiz hafta banka nakil aracından yapılan bir milyon liralık soygunun zanlıları yakalandı. Bankaların ATM cihazlarına para transferi yapan bir firmaya ait araçtan içinde bir milyon lira bulunan çuvalı alarak kaçan iki kişinin peşine düşen polis, bölgedeki kamera kayıtlarını incelemeye aldı. Kayıtlarda zırhlı aracın sürücüsü M.Ç.'nin, beyaz renkli bir aracın yanına giderek konuştuğunu saptayan polis, bu aracın daha sonra zırhlı aracı takip ettiğini ve soygunu gerçekleştiren kişilerin bu araçla kaçtıklarını belirledi.
İlk nakil aracı yandı ama soygundan vazgeçmedi
Araçtaki O.K, A.Ç ve T.M'nin kimliklerini tespit eden ve 3 soyguncuyu takibe alan polis, olayın şifrelerini de kısa sürede çözdü. Üç soyguncunun, araç şoförü M.Ç'nin arkadaşları olduğu tespit edildi. Emniyet kaynaklarından edinilen bilgiye göre olay şöyle gelişti; bankaların ATM paralarını taşıyan para nakil şirketinde çalışan M.Ç, arkadaşları O.K ve A.Ç. ile birlikte soygunu plandı. Bunun üzerine M.Ç, soygunun yapılacağı aracın anahtarının 2 kopyasını alarak, soygunu gerçekleştirecek olan arkadaşlarına verdi. Ancak soygunun yapılacağı zırhlı araç, Kuyumcukent'te park halinde iken bir anda yanmaya başladı. Bunun üzerine nakil şirketi ATM paralarının, yedek bir araçla getirilmesini uygun gördü. Yedek zırhlı nakil aracının kullanılacağı bilgisini alan M.Ç, soygun kararından dönmeyip yedek aracın da anahtarının kopyasını çıkartarak arkadaşlarına verdi.
BİZE ULAŞIN