Kurbanlık boğadan hastanelik eden çifte

İstanbul Sancaktepe’de yapılan tüm uyarılara rağmen tedbir almadan boğayı kurban etmeye götüren 2 kasaba, boğa sert bir şekilde çifte attı. Yaşanan o anlar ise bir cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

Ülke genelinde Kurban Bayramı öncesi yapılan uyarılara rağmen önceki yıllarda olduğu gibi yine benzer görüntüler yaşanmaya devam etti. Sancaktepe'de yaşanan olayda bir kurban kesim yerinde kurbanlık boğayı kesmeye götüren kasapların zor anları cep telefonu kamerası tarafından kaydedildi. Boğayı kesime götürmek isterken arkasından yaklaşıp kuyruğunu tutan kişi ve yanındaki bir kişi öfkeli boğanın sert çiftesi sonucu ağır yaralandı.

Yaşanan anlar cep telefonu kamerasında
Yaşanan o anlar başka bir vatandaş tarafından çekilen cep telefonu kamerası ile saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde, boğanın kesim yapılacak noktaya götürülmeye çalışıldığı ve vatandaşların hayvanı ittiği görülüyor. Bu sırada boğayı arkadan iten bir diğer kesim yeri çalışanı kurbanlık hayvan tarafından sert bir şekilde çifte atılıyor. Çifteyi yiyen kasabın yanındaki arkadaşı da durumdan etkilenirken, 2'li uzun süre kendine gelemedi ve tedavi olmak üzere hastane götürüldüğü öğrenildi.


Öte yandan boğanın ise kasapların elinden kurtularak diğer hayvanların arasına kaçtığı görülüyor.

BİZE ULAŞIN