Kuru kafalı gaspçı yakalandı

İstanbul Kartal'da bir haftada 4 market soyan kuru kafa maskeli gaspçı yakalandı. Kartal bölgesindeki büyük marketlere dadanan ve hemen her gün bir markete giren gaspçı, Cemal T. (54) son işinde polisin kovalamacası sonucu gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen kuru kafa maskeli gaspçı tutuklandı. Şüphelinin kaçarken polise ateş etmek istediği ancak, silahının ateş almadığı öğrenildi.

İstanbul Kartal'da bir hafta içerisinde marketlerin kapanış saatlerinde kurukafa maskesiyle marketlere giren bir kişi, "Bu bir soygundur paraları verin" diyerek 4 markete girdi. Eli silahlı gaspçı kasiyerlere silah doğrultarak kasadaki paraları aldı. Yüzüne taktığı kuru kafa maskesiyle bir marketin çıkış kapısından içeri girmeye çalışan gaspçı kasiyer tarafından fark edildi, kasiyer ifadesinde "ben kapıyı kilitlemek için yaklaştım, ancak sensörlü olduğu için aniden açıldı onunla burun buruna geldik" dedi. Marketlerden yaklaşık 5 bin lira gasp eden gaspçıyı yakalamak için Asayiş Şube Gasp Büro ekipleri çalışma başlattı.

O KAÇTI MAHALLELİ VE POLİS KOVALADI

Kartal ilçe Emniyet Müdürlüğü ekipleriyle beraber çalışan Gasp Büro dedektifleri bölgeye pusu attı. Olayların yaşandığı bölgede ekipler önlem aldı. Çavuşoğlu Mahallesi'nde 13 Eylül 2017 günü marketi soyan gaspçı kaçarken vatandaşlar peşine düştü. Vatandaşlar bir yandan gaspçının peşinden koşarken bir yandan da polisi aradı. Bölgede hazır halde bulunan Gasp Büro ekibi hemen harekete geçerek gaspçıyı kovalamaca ile yakaladı. Gaspçı kaçarken polise silahını doğrulttu ancak ateş almadı. Polis ekiplerinin kovalamacası devam ederken gaspçı tüm hızıyla koşmaya devam etti, ekipler birkaç el havaya ateş edince gaspçı kendini yere attı ancak silahını bir türlü bırakmadı. Üzerine kapaklanan polis ekipleri gaspçının elinden silahı zorla aldı.

Gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliğine getirilen şüpheli Cemal Turan'ın tehdit ve yağmadan emniyette kaydının olduğu anlaşıldı. Emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye çıkarılan Turan tutuklandı.

BİZE ULAŞIN