Kuryenin tehlikeli servisi trafikte kameralara yakalandı

Samsun'da bir elinde yaklaşık 15 tabak yemeğin olduğu tepsiyi tutan, diğer eliyle de motosikleti süren kuryeyi trafikte görenler gözlerine inanamadı.

Bir restoranda motorlu kurye olarak çalışan Temel Yaman'ın yaklaşık 15 yemek tabağının bulunduğu tepsiyi eline alarak motosiklet kullanması görenleri hayrete düşürdü.Motorun arka sepetine tabakları koyduğunda tabakların kırıldığını, tabldot usulünü de müşterinin beğenmediğini belirten kurye, bu şekilde daha rahat servis yaptığını söyledi. Frenin motorun sağ ayaklığında olduğu için risk taşımadığını ifade eden Yaman, tek riskli olan şeyin tek elle motoru sürmesi olduğunu kaydetti.


"Arkadaki sepete koyamıyorum çünkü tabakların kırılma riski oluyor"
Yaptığı servis hakkında konuşan Temel Yaman, "Bu servis bana özel. Elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum. Arkadaki sepete koyamıyorum çünkü tabakların kırılma riski oluyor. Tabldot usulü tabaklarda da müşteri beğenmiyor. Bu şekilde yapmaya karar verdim. Böyle rahat gidiyor. Tek riski tek el olması. Fren sağ ayakta olduğu için herhangi bir risk taşımıyor benim için" dedi.

BİZE ULAŞIN