Mardin'deki 2 bin Suriyeli aileye yardım

Mardin’deki 2 bin Suriyeli aileye, Ramazan kumanyası, 400 öğrencinin ailesiyle öğretmenlerine nakdi yardım ve giyecek yardımında bulunuldu.

Mardin'deki bazı sivil toplum kuruluşları tarafından oluşturulan Mardin-Suriye Yardımlaşma Platformu'nca, kentte bulunan 2 bin Suriyeli aileye Ramazan kumanyası dağıtıldı. Platform tarafından ayrıca, 400 öğrenci ailesi ile öğretmenleri de nakdi yardım ve giyecek yardımında bulunuldu. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Platform Başkanı Lütfü Günlüoğlu, yardımlarının imkanları dahilinde devam edeceğini belirtti. Platform olarak 3 yıldan beri faaliyette bulunduklarını ifade eden Günlüoğlu, faaliyetlerinin Ramazan dolayısıyla daha da yoğunlaştığını ifade etti.
"TÜM İHTİYAÇLARINI KARŞILAMAYA ÇALIŞIYORUZ"
Platformlarına kayıtlı 2 bin ailenin bulunduğuna dikkat çeken Günlüoğlu, "Bunların, kıyafet ve gıda ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bazen nakdi yardımda da bulunuyoruz. Her gün neredeyse yeni 5 aile daha platformumuza geliyor. Hiçbirini boş göndermiyoruz. Hedefimiz bu insanların bayramda karınlarını doyurabilmek ve çocuklarıyla birlikte iyi bir bayram yaşamalarını sağlamak" dedi.
"HAYIRSEVERLERDEN DESTEK BEKLİYORUZ"
Hayırseverlere de seslenen Günlüoğlu, "Bizler bu insanlara yardım ellerini uzatmalarını bekliyoruz. Bu iş çok uzadı eski heyecan kalmıyor. Ama maalesef daha da süreceğe benziyor. Bu insanların kendi memleketlerine ülkelerine ne zaman döneceklerini bilmiyoruz. Bunlar şu anda bizim misafirimizdir, yeteri kadar yardımda bulunmalarını istiyoruz" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN