Nur ve Ala kardeşler: "Bizleri zulümden kurtardı minnettarız"

Doğu Guta'dan kurtarılarak Türkiye'ye getirilen ve dün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Hatay'da buluşan Kerim bebeğin babası ile Nur ve Ala kardeşler Cumhurbaşkanına minnet duyduklarını belirtti.

Doğu Guta'dan kurtarılarak Türkiye'ye getirilen dün ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile buluşan Kerim bebeğin babası ile Nur ve Ela kardeşler, "Bizleri zulümden kurtardı minnettarız, onunla görüşmemiz bize onur verdi" dedi.

"Bizlere çok yardımcı oldu Allah ondan razı olsun" diye konuştu
Türkiye Cumhuriyeti devleti yetişen kadar, 7 yıldır Esed Rejimi baskısı altında yer altında yaşadıklarını ifade eden Ebu Muhammed, "Rejim, bombaları üzerimize atıyordu. Eşimi kaybettim, Kerim bebek saldırılar sonucunda gözünü kaybetti. Sağolsun Türk Kızılayı yardımımıza ulaştı ilk tedavimizi Suriye'de yaptırdı. Daha sonra Türkiye'ye getirildik tedaviye burada devam edildi. Erdoğan bize emin ellerdesiniz güvendesiniz her türlü tedavisi yapılacağını söyledi ve Türkiye Cumhuriyeti devletinin koruması altında olduğunu söyledi" şeklinde konuştu.


Suriye'de Beşşar Esed rejiminin kuşatmasındaki Doğu Guta'da yaşananları sosyal medyadan dünyaya duyuran Nur (10) ve Ala (8) kardeşler de Cumhurbaşkanı ile görüşmenin sevincini yaşadıkları ifade ederek, "Bizi oradaki durumumuzdan kurtaran Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ediyorum. Bizimle ilk süreçten buyana oldukça ilgilendi. Bizleri zulümden kurtardı minnettarız. Ayrıca onunla görüşmemizde bize onur verdi" dedi.
Çocukların annesi Şems Hatip ise Doğu Guta'da bombardımanlardan dolayı çok insan öldüğünü ve orada artık yaşamlarını sürdürmenin çok zor olduğunu belirterek, "Önce Suriye'nin Hama şehrine oradan da Derkuş'a geçtik ve bir sivil toplum kuruluşunun yardımı ile Türkiye'ye geçtik. Ardından da Cumhurbaşkanımız ile görüştük. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmemizde bizlere güzel mesajlar verdi" dedi.

BİZE ULAŞIN