Obama'dan konakladığı otele teşekkür mektubu

ABD Başkanı Barack Obama, G-20 Liderler Zirvesi'nde konakladığı Antalya'nın Serik İlçesi'ndeki Calista Luxury Otel'e gönderdiği mektupla teşekkür etti.

Antalya'nın Serik İlçesi'ne bağlı Belek turizm merkezinde geçen yıl kasım ayında düzenlenen G-20 Liderler Zirvesi'ne katılan ABD Başkanı Barack Obama, delegasyonuyla Calista Luxury Otel'de konakladı. Tüm planlamaları özel ekibi tarafından yapılan Obama, otelin 240 metrekarelik kral dairesinde kaldı. Zirvenin başladığı 15 Kasım sabahı Antalya'ya gelen Obama, 16 Kasım günü akşamı ayrılırken, konakladığı otele gönderdiği mektupla teşekkür etti.
"SICAK KARŞILAMA BENİ ÇOK ETKİLEDİ"
Barack Obama, otelin Genel Müdürü Ali Kızıldağ adına gönderdiği mektubunda şu ifadelere yer verdi:
"Türkiye'ye yapmış olduğum son ziyaretimdeki yardımlarınız için içten teşekkürlerimi iletiyorum. Yapılan sıcak karşılama beni gerçekten çok etkiledi ve ziyaretimizin başarılı geçmesindeki rolünüzden dolayı minnettarım. Tüm nazik yardımlarınız için tekrar teşekkür ediyorum. Her şeyin gönlünüzce olması dileğiyle. Saygılarımla. Barack Obama."
'ZARFI GÖRÜNCE ŞOK OLDUM'
Obama'nın teşekkür mektubunu alan Genel Müdür Ali Kızıldağ, "G-20 Zirvesi'nde Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Obama'yı otelimizde misafir ettik. Yaklaşık 550 delegesiyle otelimizde ağırlamıştık. Otelimizde konakladığı sırada otelimizi ve hizmetlerimizi çok beğendiğini söylemişti. Dün kargodan bir zarf aldım. Baktığımda 'Beyaz Saray' ve 'first class' yazısı ve 'zarfı buruşturmayın' yazıyordu. Ben de zarfı görünce şok oldum. Delegasyonlardan tatil için geleceğini söyleyenler vardı. 'Acaba rezervasyon yazısı mı' diye düşündüm. Zarfı açıp baktığımda Başkan Obama'nın mektubu ile karşılaştım. Nisan ayında kaleme almış. Bize ancak ulaştı" dedi.
'ÇOK MUTLU OLDUK'
Obama'nın mektubunda otelde kaldığı sürece çok mutlu olduğundan bahsettiğini kaydeden Kızıldağ, "Kendisini çok derin ve sıcak karşıladığımızdan bahsetmiş ve otelde kaldığı sürece çok mutlu olduğunu, Türk misafirperverliğini otelimizde kendisine gösterdiğimizi, verdiğimiz hizmetlerle güzel bir zirve geçirdiğini, bundan dolayı teşekkür ederek iyi dileklerini dile getirdi. Biz de bu mektubu aldıktan sonra çok mutlu olduk. Otel yönetimi olarak çok duygulandık ve bu gururu taşıyoruz. Turizmdeki bu kriz döneminde Obama'nın göndermiş olduğu bu mektubun, başta biz olmak üzere Antalya'nın ve bölgemizin güvenli bir destinasyon olduğunu tekrar teyit olduğunu algılamamız gerekir" diye konuştu.
Obama'nın gönderdiği mektubun, ziyareti sırasında alınan imzalı fotoğrafıyla birlikte, otelin özel bir köşesinde müşterilerin de görebileceği şekilde sergileneceği belirtildi.

BİZE ULAŞIN