Oğlu vurulan baba teröristlere isyan etti

Adana'da bölücü terör örgütü PKK'nın yol kapatıp korsan gösteri yaptığı sırada yaralanan gencin babası Mehmet Baysal, "Oğlumu ve motosikletini yakmakla tehdit edip gösteriye götürdüler. Bizim onlarla işimiz olmaz. Mahallede sokağa çıkamaz olduk, Allah için artık yeter" diyerek PKK'ya isyan etti.

Olay, Seyhan ilçesine bağlı Gülbahçesi Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre, Gülbahçesi Mahallesi'nde bölücü terör örgütü PKK yandaşları yol kesip ateş yaktı. Polis, olay yerine giderek gösteriye katılanları önce yolu açması için uyardı. Ancak PKK yandaşları el yapımı bomba, hava fişek, ve taş atarak karşılık verince polis de tazyikli su ve biber gazlı müdahale etti. Daha sonra grup içinden polise silahla ateş açıldı. Bunun üzerine polis de ateş açarak grubu karşılık verdi. Bu arada grupta bulunan Zekeriya Baysal ve ismi öğrenilemeyen bir kişi yaralandı. Polis, yaralılar için ambulans çağırıp hastanelere kaldırdı. Yaralılardan ismi öğrenilemeyen şahsın askerden izinli olarak geldiği ve korsan gösteriye katıldığı belirlendi. Yaralılar, tedavilerinin ardından taburcu edilerek Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirilip burada ifadeleri alındı.
Yaralılardan Zekeriya Baysal, ifadesinde mobilyacı yanında çalıştığını işe giderken korsan gösteri yapan şahısların yanına gelip gösteriye katılmak için kendisini tehdit ettiğini katılmak istemeyince de motosikleti ve kendisini yakmakla tehdit ederek zorla götürdüklerini söyledi. Zanlılar ifadesinin ardından bugün adli tıp birimine saglık kontrolüne götürüldü. Bacağından yaralı Baysal, babasının yardımı ile polis aracından indirip adli tıpa götürdü. Sağlık kontrolünden sonra da güçlükle polis aracına getirdi.
Baba, oğlunun bu durumuna isyan ederek, "Bunu zorla götürmüş 20 kişi, yolda önünü kesip motordan aşağıya indirmişler. İndirdikten sonra motorun depo kapağını açarak benzin çıkarmışlar. Sen bizimle gelmezsen hem seni öldürürüz hem de motoru yakarız demişler. Ne silahı işten geliyor oğlum, PKK zorla götürmüş. Gülbahçesi'nde oturuyoruz biz Arap'ız bizi herkes biliyor. Bizim dosyalarımızı çıkarsınlar dedemin dedesinin bir şeyi çıkarsa hepimizi yaksınlar. Biz bu olaylardan bıktık, bıktık yeter. Allah için yeter, Allah için. Bu cenazeler her gün, her gün 20-30, kişi yazık değil mi ya. Günah arkadaş günah mahallemizde huzur kalmadı. Artık dışarı çıkamıyoruz. Dün 8 kişi sokak, sokak geziyorlar milletin ziline basıyorlar. Yardım edin diyerek para istiyor PKK'lılar. Bıktık artık biz bunlardan" dedi. Daha sonra iki zanlı adliyeye sevk edildi.
BİZE ULAŞIN