Öldürdüğü adamın emekli maaşını çekerken yakalandı

Tekirdağ'ın Ergene İlçesi'nde 36 yaşındaki Ramazan K., öldürüp evinin arka bahçesine gömdüğü 66 yaşındaki Hasan İşler'in emekli maaşını çekmek isterken yakalanarak, gözaltına alındı.

Yalnız yaşayan emekli 66 yaşındaki Hasan İşler aniden ortadan kaybolması üzerine yakınları tarafından Ergene İlçe Jandarma Komutanlığı'na kayıp başvurusunda bulunuldu. Jandarma ekipleri evinde ve çevrede yaptığı araştırmaya rağmen Hasan İşler?e ulaşamadı. Ekipler, İşler'in emekli maaşını çektiği bankaya başvurdu. Hasan İşler'in Haziran ayı maaşının çekilmiş olduğu belirlendi.
Bankada maaşı çekerken yakalandı
Jandarma ekipleri maaş günü olması nedeniyle bankada tedbir alarak parayı çekmeye gelecek şüpheliyi beklemeye başladı. Bankaya Hasan İşler'in kimliği ile gelen bir kişinin işlem yapması üzerine jandarma harekete geçerek, şüpheliyi yakaladı. Hasan İşler'in nüfus cüzdanının üzerine kendi fotoğrafını yapıştırarak maaşını çekmeye gelen şüphelinin aynı mahallede yaşayan evli ve iki çocuk babası Ramazan K. olduğu tespit edildi. Ramazan K. gözaltına alınarak, sorgulanmak üzere jandarmaya götürüldü.
Evinin arka bahçesinde gömülü bulundu
Kayıp yaşlı adamın evine tekrar giden İlçe Jandarma Bölük Komutanı Erkan Çinar ve ekipler, arka bahçede arama yaptı. Yapılan detaylı aramada Hasan İşler'in toprağa gömülü cesedi bulundu. İşler?in cesedi savcı ve jandarmanın incelemesinin ardından otopsi için Çorlu Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
Suçunu itiraf etti
Şüpheli Ramazan K., jandarmadaki ifadesinde suçunu itiraf etti. Ramazan K., ifadesinde Hasan İşler'i kendisine borç para vermemesi üzerine ittirdiğini ve yaşlı adamın yere düşerek öldüğünü söylediği öğrenildi. Ramazan K.'nın, daha sonra nüfus ve banka cüzdanını çaldığı İşler'i evinin arka bahçesine gömdüğü ortaya çıktı.
BİZE ULAŞIN