Öldürdüğü kadınla 900 kilometre yolculuk yaptı

Adana'da polis ekipleri, yaklaşık 6 ay önce kaybolan kadının TIR sürücüsü tarafından otoyoldan alındıktan sonra parasını çaldığını ileri sürerek defalarca bıçaklayıp öldürdüğü, 900 kilometre yol katettikten sonra cesedi Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bir sazlık alana attığını ortaya çıkardı.

Edinilen bilgiye göre, olay 4 Temmuz günü Tarsus-Gaziantep Otoyolu Şambayadı Mahallesi TIR Denetleme Konaklama Tesislerinde meydana geldi. İddiaya göre, Neslihan Apa (36) isimli genç kadın, 4 Temmuz günü evden çıktıktan sonra bir daha evine dönmedi. Bunun üzerine 5 Temmuz günü genç kadının kocası İlker Apa (38) polise gelerek kayıp başvurusunda bulundu. Yapılan başvuru üzerine polis, genç kadının gidebileceği yerlerde çalışma başlattı. Genç kadının öldürülmüş olabileceğinden şüphelenen Kayıplar Büro Amirliği olayı Cinayet Büro Amirliğine devretti.


Özel ekip kuruldu
Bu durumun Adana Emniyet Müdürü Selami Yıldız'a bildirilmesi üzerine genç kadının katil ya da katillerinin yakalanması için Yıldız cinayetin deneyimli dedektiflerinden özel ekip kurulması talimatını verdi. Kurulan özel ekip olayı çözmek için genç kadını araştırdı. Yapılan çalışmada kadının Tarsus-Gaziantep Otoyolu'na çıkarak burada sürücülerle fuhuş yaptığını tespit etti. Bu tespitin ardından polis otoyoldaki güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Ekipler, 4 Temmuz günü gece saatlerinde genç kadının 41 YR 192 plakalı TIR'a bindiğini belirledi. TIR'ın sürücüsünün Doğan Yıldırım (42) isminde bir kişi olduğu Kocaeli'nin Gebze ilçesinde bir nakliyat firmasında çalıştığı tespit edildi.

900 kilometre güvenlik kamerası çalışması yapıldı
Polis bu tespitin üzerine Adana'dan Gebze'ye kadar 900 kilometre güvenlik kamerası çalışması yaptı. Yapılan çalışma sonucunda Yıldırım'ın kadını aldıktan sonra Kütahya üzerinden Gebze'ye gittiğini belirledi. Polis bu arada savcılıktan alınan izinle teknik ve fiziki takip de başlattı. Polis zanlıyı yakalamak için araştırmasını derinleştirdi. Şahıs Adana'ya ya da yakın illere geldiği dönemlerde de fiziki olarak takip edildi.

Kullandığı TIR alınarak DNA araştırması yapıldı
Polis katili belirledikten sonra somut delil elde edebilmek için TIR sürücüsünün çalıştığı firma ile de irtibata geçti. Ekipler, zanlının kadını öldürdüğü TIR'ı alıp DNA çalışması yapmak için firmaya zanlıya başka bir tır vermesini istedi. Firma bu istediği yerine getirince tır içerisinde polis yaptığı araştırmada yoğun olarak kan buldu. Kan genç kadının çocuklarından alınan kan örnekleriyle karşılaştırıldı. Yapılan bu karşılaştırmada çocukların kanı ile genç kadının kan örnekleri eşleşti.

Firma ile görüşülüp sürücünün Mersin'e mal getirmesi sağlandı
Polis bu tespiti yaptıktan sonra firma ile ikinci kez irtibata geçip sürücünün Mersin'e mal getirmesi istendi. Polis Adana'ya gönderilmesi halinde dikkat çekeceği için Mersin ilini seçti. Zanlı 12 Aralık günü Mersin'e mal getirmek üzere Gebze'den yola çıktı. Zanlı 13 Aralık günü Mersin'de gözaltına alındı. Adana emniyetine getirilen zanlı burada verdiği ifadesinde cinayeti işlediğini kabul etti.

Öldürüp 900 kilometre yolculuk yaptı
Zanlı Doğan Yıldırım'ın, verdiği ifadesinde genç kadını daha önce tanıdığını bir kez otoyoldan alarak cinsel birliktelik yaşadığını kendisinin parasını çaldığını belirterek, "Önceden tanıdığım için Adana'ya geldiğim gün 4 Temmuz günü yine aradım. Otoyola çıkmasını istedim buradan aldım yine cinsel birliktelik yaşadık. Daha sonra yine paramı çaldı. Ben de buna öfkelenip kızdım o beni tehdit edip bağırmaya başladı. Bunun üzerine bıçağı çıkartıp rastgele bıçaklayıp öldürdüm. Genç kadın öldükten sonra TIR'ın arka tarafındaki yatağa çıplak olarak yatırdım. Adana'dan Gebze'ye kadar TIR'da kaldı. Gebze de iş yerine yakın bir sazlık alana cesedini attım" dediği öğrenildi.

Sazlık alanda kemikler bulundu
Polis zanlıyı alarak Gebze'ye götürüp cesedin yerini göstermesini istedi. Polis 14 Aralık günü zanlının gösterdiği yerde yaptığı araştırmada kemikler bulundu. Kemikler adli tıp kurumu morguna götürülürken yakınlarından örnek alınarak DNA testi yapıldı. Testler sonucu kemiklerin genç kadına ait olduğu belirlendi. Doğan Yıldırım ise ifadesinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi. Zanlı çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı.

BİZE ULAŞIN