Önce darp etti sonra gasp otomobilini gasp edip üzerinden geçtiler!

Adana'da 3 kardeşten İbrahim O. önce taş atıp yere düşürdüğü şahsı pompalı tüfek ile dar edip otomobilini gasp ettikten sonra şahsın üzerinden otomobil ile geçip yakalanınca "Sevgilim seni çok özleyeceğim, seni çok seviyorum" diye seslendi.

Edinilen bilgiye göre olay. Seyhan ilçesine bağlı Namık Kemal Mahallesinde Meydana geldi. İddiaya göre Murat Yılmazdar (37) kiraladığı otomobil ile Nesrin Ongun sokaktan ilerlerken yol ortasından yaya olarak yürüyen İbrahim O. (22) E.O. (17) ve U.O.'ya (13) korna çaldı. Ancak 3 kardeş korna çalan sürücüye tepki göstererek el hareketi yapıp küfretti. Bunun üzerine Yılmazdar durup 3 kardeşi beklemeye başladı. 3 kardeş otomobilden inen sürücüyü darp etti. Sürücü otomobil ile hızla olay yerinden uzaklaşıp evden bıçak alıp tekrar aynı sokağa geldi. 3 kardeşi orada bulan sürücü otomobilden bıçakla indi. Bunun üzerine İbrahim O. elindeki taşı sürücüye fırlattı. Kafasına gelen taş ile yere yığılan sürücünün yanına gelen 3 kardeş onu darp etmeye başladı. İbrahim O. sürücünün kafasına ve vücuduna pompalı tüfek dipçiğiyle vurdu. Daha sonrada Yılmazdar'ın otomobilini alan İbrahim O. kardeşlerini de otomobile bindirip yerde yatan sürücünün üzerinden geçip olay yerinden uzaklaştı. Bu anlar saniye saniye güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Ağır yaralanan sürücü cep telefonu ile sağlık ekiplerini aradı. Olay yerine gelen ekipler hemen polise haber verdi. Polis olay yerine gelerek çevrede yaptığı araştırmada güvenlik kamerası kayıtlarını buldu. Polis kayıtlardan yaptığı incelemede olayı 3 kardeşin yaptığını saptadı. Polis zanlılardan İbrahim O. ve U.O.'yu Sümer Mahallesindeki evinde yakaladı.


"Şahsın üzerinden otomobil ile geçmişim farkında değilim"
İbrahim O. ifadesinde kafalarının iyi olduğunu trafik nedeniyle tartıştıklarını ama darp edip etmediklerini hatırlamadığını söyledi. Zanlılar ifadelerinin ardından adliyeye sevk edildi. Zanlı İbrahim O. adliyeye sevk edilirken şunları söyledi:
"Kendi geldi çattı ben sadece taş attım. Tanımadığım kişiler, neden darp ettiğimi hatırlamıyorum alkollüydüm. Ben vurmadım kardeşim vurdu onun nerede olduğunu da bilmiyorum karakolda olabilir. Otomobille adamın üstünden geçmişiz ama hatırlamıyorum sarhoştum. Aramızdaki meselede hızlı sürme olayı adam geri döndü geldi bıçak çekti. Bu arada sevgilime selam söylüyorum çok özledim, onu çok seviyorum kendine iyi baksın." Zanlılar "yağma, adam öldürmeye teşebbüs" suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. E.O. ise polis tarafından aranıyor.

BİZE ULAŞIN