Parmak çocuk ilgi odağı oldu

Türkiye’de üç, İnegöl’de ise eşi benzeri bulunmayan parmak çocuk, görenlerin ilgi odağı oldu. Milyonda bir görülen kemik deformasyonu hastalığına yakalanan 10 yaşındaki parmak çocuk, annesinin rahatsızlığı nedeniyle babası ile birlikte geldiği İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisinde sağlık çalışanlarının ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

10 yaşında olmasına rağmen boyu 60 santim, ağırlığı ise 5 kilogram olan parmak çocuk İlker Bayrak, anne ve babasının gözbebeği. Prematüre olarak 6 alık 850 gram doğan İlker, 10 yıl önce vücut gelişimini olmaması şikayetiyle babası tarafından hastaneye götürüldü. Bursa'daki hastanelerin teşhis koyamadığı İlker, en son Ankara Hacettepe Tıp Fakültesi Hastanesine götürülerek gerekli tetkikleri yapıldı.
Milyonda bir görülen bir hastalık
Yapılan tetkikler sonucunda İlker'e, genellikle Amerika'da görülen ve dünyada milyonda bir doğumla birlikte görülen kemik deformasyonu hastalığı tanısı konuldu. Bugün 10 yaşında olan Elif ve Adnan Bayrak çiftinin tek çocuğu parmak çocuk, ailesinin gözbebeği.
Fotoğraflarını çektiler
Geçtiğimiz Cumartesi günü annesinin rahatsızlığı dolayısıyla İnegöl Devlet Hastanesi Acil Servisine gelen İlker Bayrak, görenlerin yoğun ilgisi ile karşılaştı. Acil servis önündeki çay bahçesine babası ile birlikte oturarak bir şeyler atıştıran çocuğu görenler, şaşkınlıklarını gizleyemedi. Babasıyla konuşup sohbet eden çocuğu görenler, hatıra fotoğrafı çektirmek için adeta birbiri ile yarıştılar.
BİZE ULAŞIN