Polisten çocuklar boğulmasın operasyonu

Adana Emniyet Müdürlüğü, haziran ayının 28 gününde 14 kişinin boğulmasından dolayı, sulama kanallarına giren çocuklara yönelik havadan helikopterle karadan ekiplerle operasyon yaptı.

Yaz aylarının gelmesiyle Adana'da hava sıcaklığı 40 dereceye kadar yükseldi. Sıcak havada bunalan ve serinlemek isteyen gençler ve çocuklar da, şehrin ortasından geçen ve üzeri açık olan DSİ'ye ait sulama kanallarına girerek serinlemek istiyor. Ancak çocuklar serinlemek için girdiği sulama kanalında çoğu kez boğularak hayatını kaybediyor. Serinlemek için haziran ayının 28 gününde sulama kanalına giren 14 kişi boğuldu.
Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek boğulmaların önüne geçmek için harekete geçti. Zeybek bizzat kendisinin yönettiği operasyonda sulama kanallarına, Seyhan Nehri ile Seyhan Baraj Gölü'ne giren çocuk ve gençlere yönelik çalışma başlattı. Zeybek operasyonu helikopterden takip ederek polisleri yönlendirdi.
Polis hem havadan hem de karadan operasyon yaparak vatandaşların yüzmesini engelleyerek boğulmaların önüne geçti. Karadan polis ekipleri özellikle sulama kanalları etrafında gezerek megafonla "Suya girmek tehlikeli ve yasaktır" anonsları yaptı. Polis sulama kanalında yakaladığı çocukları da ailelerine teslim etti. Ailelere çocuklarına sahip çıkmaları gerektiği aksi taktirde çocukların sulama kanallarında boğulduğu bildirildi.
BİZE ULAŞIN