Şarkılı, şiirli intihar girişimi

Adana'da kocasından ayrılmak istemeyen 3 aylık hamile kadın çıktığı damda önce kocasına şarkı söyledi, sonra şiir okudu ardından cam parçasıyla kendini yaraladı. Komşuları ise salçalık biber temizleyip, cep telefonu kamerasıyla ölmek isteyen kadını görüntüledi.

Edinilen bilgiye göre, olay Seyhan ilçesine bağlı Yeşilyurt Mahallesi 71026 Sokak'taki tek katlı evin damında meydana geldi. İddiaya göre, Hakan ve Sema Öcal (24) bir süre önce evlendi. Ancak Hakan Öcal evlendikten sonra eşinin psikolojisinin bozuk olduğu gerekçesiyle boşanmak için dava açtı. Ancak Sema Öcal, kocasından ayrılmak istemedi. Hakan Öcal ise ayrılacağını söyleyip evini de ayırdı.

3 aylık hamile olan Sema Öcal bugün eşinin oturduğu Yeşilyurt Mahallesi 71026 Sokaktaki evinin karşısındaki tek katlı evin damına çıkarak intihar girişiminde bulundu. Genç kadını gören vatandaşlar hemen polise haber verdi. Olay yerine gelen polis, genç kadını intihardan vazgeçirmek istedi ancak bir türlü ikna edemedi.

Şarkı söyledi, şiir okudu

Bir şişeyi kırıp cam parçasını eline alarak yaklaşıldığı zaman kendine zarar vermekle tehdit eden genç kadın, kocası gelmediği taktirde kendisini aşağı atacağını ve buradan inmeyeceğini söyledi. Polis ise kocasını getirme sözü verdi ancak genç kadın, "Kocam gelmeden asla inmem" diyerek tehditlerini sürdürdü. Bir süre sonrada genç kadın önce kocasına duygusal bir şarkı söyledi. Şarkıdan sonrada kocasına yazdığı kendini şiirini okudu.
Karnını camla yaraladı
Bu arada, polis hamile kadına yaklaşmak istedi ancak o polisi fark edince kendini aşağı atmakla tehdit etti. Polis genç kadına biraz daha yaklaşınca kadın camla önce boğazını, sonra kolunu daha sonrada hamile olmasına rağmen camla karnını kesip zarar verdi. Polis genç kadın kendine zarar verince damdan aşağı indi. Genç kadını bir türlü ikna edemeyen polis, kadını aşağıdan oyalamaya başladı.

Film izler gibi seyrettiler

Genç kadının intihar girişimini bütün mahalleli, film seyreder gibi izledi. Kimi zaman vatandaşlar genç kadına atlamasını söylerken kimi ise kocasına değmeyeceğini söyledi. Genç kadını film gibi izleyenler arasında iki bastonlu yaşlı kadının olması da dikkat çekti. Yaşlı kadınlar genç kadın ikna edilene kadar olay yerinden ayrılmayıp bastonlarına dayanarak olayı izlemeye devam etti. Salçalık biber temizlediler Evlerinin damında intihar girişimi olan aile ise evin bahçesinde salçalık biber temizledi. Genç kadın yaklaşık bir saat damda kalırken aile buna hiç aldırmadan biberleri temizlemeye devam etti. Kadınlardan bazıları cep telefonu kamerasıyla ölmek isteyen kadını görüntüledi.

Bir saatin sonunda genç kadını bir polis bir anlık dalgınlığından faydalanarak yakalayıp aşağı indirdi. Biber temizleyen aile buna rağmen genç kız yanlarından götürülürken bile biber temizlemeye devam etti. Genç kadın tedaviyi kabul etmeyince polis merkezine götürüldü.

BİZE ULAŞIN