Şehitler için düğün salonunu kapattı

Adıyaman’da duyarlı olan bir düğün salonu işletmecisi terör olayları nedeniyle salonundaki düğünü iptal ederek, örnek bir davranış sergiledi.

Adıyaman Palmiye Düğün Salonu işletme sahipleri Abdullah Kuştepe ve Murat Kuştepe Hakkari Dağlıca ve Iğdır'da asker ve polislerin şehit edilmesi üzerine örnek bir davranış sergilediler. Salonda bugün yapılacak olan sünnet düğününü iptal etti. Sünnet düğünü olan aileyi arayan işletme sahipleri, şehitlerden dolayı düğünü iptal etmek istediğini, ilerleyen günlerde yapılması teklifini götürdü. Sünnet sahibi de düğün salonu işletmecisinin teklifini kabul ederek, düğünü ileriki bir tarihe erteledi.
Palmiye Düğün Salonu girişine siyah renkli afişe, "Terörü yapana, terörü destekleyene, terör üzerinden siyaset yapana lanet olsun' yazarak Türk bayrakları ile birlikte astı. Çalışanların hepsi şehitler nedeniyle siyah tişört giydi.
Basın açıklaması yapan İşletme Çalışanı Abdullah Yalçın, "Vatan toprağının dört bir yanından gelen şehit haberleri milletimizi yasa boğmakta. Askerlerimiz, polisimiz, korucularımız, ayrıca doktoru, öğretmeni, işçisi, esnafıyla çok sayıda vatandaşımız bu saldırılarda yaşamını yitirmektedir. Terör saldırılarında vatanımızın kıymetli evlatları şehit edilirken, ülke olarak yasta ama dimdik ayaktayız.
Iğdır'dan ve Dağlıca'dan son gelen şehit haberi yüreğimizi daha da burksa da biliyoruz ki şehitler ölmez.
Vatan toprağını savunmak uğruna Iğdır'da ve Dağlıca'da, daha önceki zamanlarda yurdumun dört bir yanında şehit olan tüm evlatlarımıza ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne başsağlığı dileriz" dedi.


BİZE ULAŞIN