Şehitler için gıyabi cenaze namazı kılındı

Hakkari’de meydana gelen saldırıda şehit olan askerler için Denizli’de gıyabi cenaze namazı kılındı. Yaklaşık 100 kişilik grup daha sonra Çınar Meydanı’na geçerek Kur’an-ı Kerim okudu.

Hakkari'nin Dağlıca bölgesinde meydana gelen terör saldırısı sonucu çok sayıda askerin şehit olduğu kaydedilirken, terörü kınayan yaklaşık 100 kişilik grup Çınar Meydanı'nda toplandı. Öğle namazının ardından kılınan gıyabi cenaze namazına MHP Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk ve çok sayıda vatanda katıldı.
Gıyabi cenaze namazı öncesi konuşan Çınar Cami İmamı Sadullah Cengiz, ''Maalesef Dağlıca bölgesinde üzücü bir olay meydana geldi. Teröristlerin saldırı neticesinde askerlerimiz şehit oldu. Henüz sayısını da tam bilemiyoruz. Çok üzücüyüz. Ciğerimiz yandı. Rabbim bu acıları bir daha göstermesin. Hepimiz sabırlı olalım. Allah'a dua etmekten başka yolumuz yok''dedi.
Konuşmanın ardından gıyabi cenaze namazı kılındı. Namazın ardından Çınar Meydanı'na geçen grup burada İstiklal Marşı okudu. İstiklal Marşı'nın ardından meydanda oturma eylemi yapan grup bu sırada Kur'an-ı Kerim okudu.
BİZE ULAŞIN