Silahlı banka soygunu güvenlik kamerasında

İstanbul Bağcılar’da yol üstünde kıyafetlerini değiştirip şapka ve güneş gözlüğü takarak hazırlık yapan pompalı tüfekli soyguncu, girdiği bir bankanın şubesinden 26 bin TL alarak kaçtı. Bankadaki müşteri ve çalışanların büyük paniğe kapıldığı soygun anı ise güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

Soygun, 17 Haziran'da Bağcılar Güneşli, Koçman Caddesi'nde bulunan bir bankanın şubesinde yaşandı. Güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedilen soyguncu, öncelikle üzerini değiştirerek elindeki poşette bulunan soygun kıyafetlerini giyiyor. Güvenlik kamerasına iki farklı kıyafetiyle yakalanan şüpheli beyaz tişörtünü giyip şapke ve güneş gözlüğü taktıktan sonra poşete sardığı pompalı tüfekle bankaya doğru yürüyor. Banka kapısına gelen şüpheli pompalı tüfeğe sarılı olan poşeti çıkararak bankaya giriyor. Pompalı tüfekli şüpheliyi gören çalışanlar ve banka müşterileri kaçışmaya başlıyor. Başı vatandaşlar panikle kendilerini dışarıya atıyor. Şüpheli bu sırada veznedeki çalışanlardan paraları istiyor. Vezneden 26 bin TL'yi alan şüpheli saha sonra elindeki pompalı tüfekle dışarıya çıkarak koşmaya başlıyor.

SOYGUNCU GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLERİNDEN TESPİT EDİLDİ

Soygunun ardından ihbar üzerine bankaya intikal eden polis yaptığı incelemeler sonucu 26 bin TL'nin çalındığını belirledi. Polis güvenlik kamerası görüntülerini inceleyerek şüphelinin eşkalini belirledi.Güvenlik kameralarından yola çıkan polis, soyguncunun bankaya geliş güzergahındaki ve soygundan sonra kaçış güzergahındaki güvenlik kameralarını da incelemeye aldı. Polis, şüphelinin soygundan önce banka yakınlarında tişörtünü değiştirip şapke güneş gözlüğü taktığını belirledi. Kaçtıktan sonra yeniden tişörtünü değiştiren soyguncunun Y. H.(37) olduğu tespit edildi.

Soyguncunun adresini belirleyen polis kılık değiştirerek şüphelinin evine gelmesini bekledi. Şüpheli evine geldiği sırada polisin operasyonuyla kıskıvrak yakalandı. Polis evde yaptığı incelemelerde pompalı tüfek, soygun esnasında giydiği kıyafetler ve soygunda alınan 26 bin TL'den kaldığı zannedilen bin TL para ele geçirildi.
Yakalanan şüpheli emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.
BİZE ULAŞIN